Festival v Poděbradech letos sice vstoupí teprve do prvního ročníku, nicméně navazuje na loňský festivalový „trailer“, který navštívilo přes 15 000 návštěvníků. Festival přitom cílí na návštěvníky všech generací – od dětí přes teenagery až po dospělé publikum. Vedle exkluzivních koncertů, na které je třeba zakoupit vstupenku, je pro návštěvníky připravený také bezplatný program, který oživí celé lázeňské město.

Kultovní kapela Lucie zahraje ve čtvrtek 24. 8. od 21 hodin na poděbradském Stadionu FK Bohemia. Pro své jediné letošní vystoupení si připravila speciální set, v rámci kterého zazní nejznámější skladby, ke kterým vznikly kultovní videoklipy. Nepřijdete tak o hity jako jsou třeba Černí andělé, Daniela, Sen nebo Medvídek. Nebude chybět ani slavná Amerika, která se stala ústřední melodií stejnojmenného filmu režiséra Vladimíra Michálka. V rámci tohoto exkluzivního koncertu předá Michal Pavlíček spolu se sochařem Stefanem Milkovem festivalové ocenění legendárnímu českému kytaristovi a hudebníkovi Radimu Hladíkovi in memoriam, které za něj převezme jeho syn, Radim Hladík jr.

Odpoledne druhého festivalového dne pak bude patřit rodinám s dětmi. Na zámeckém festivalovém pódiu se svou doprovodnou skupinou vystoupí Jaroslav Uhlíř. Páteční program pak vyvrcholí světovou premiérou jedinečného koncertního vystoupení filmové hudby úspěšného českého skladatele a držitele několika Českých lvů Jana P. Muchowa. Sobotní festivalové odpoledne bude svátkem hlavně pro fanoušky nejoblíbenější české pohádky, štědrovečerní klasiky Václava Vorlíčka Tři oříšky pro Popelku.

Vrcholem festivalového programu bude bezesporu sobotní koncert legendárního,  Oscarem ověnčeného italského komponisty Nicoly Piovaniho, který za doprovodu Filharmonie Hradec Králové vystoupí poprvé v České republice s výběrem hudby ze svých nejúspěšnějších filmů.

Sobotní noc bude patřit hudbě ze seriálů. V provedení Prague Symphonic Ensemble zazní na zámeckém pódiu hudba ze seriálů Hra o trůny, True Blood, Sex ve městě, True Detective, Twin Peaks, Sedmilhářky, Až po uši a další.