Nejenom pochopit ilustraci jako takovou, ale rovněž autorovu mysl, denní vjemy, které umělce obklopují a zhlédnout ilustrace, knížky a „live performance“ kreslení přímo na zeď galerie, umožňuje kulturní událost, která potrvá až do konce června. Zajímá-li vás, zda mezi námi žije další Josef Lada či Adolf Born, bude tato událost právě pro vás.

Kateřina Kynclová

Kateřina Kynclová

Známé tváře i mnoho dalších, neznámých ilustrátorů se setká příští víkend od 25. do 27. 4. 2014 v galerii Art Salon S MICRONA v Praze. Na této výstavě bude velké zastoupení mladých českých i slovenských autorů ilustrací, mezi známějšími například David Böhm a Jiří Franta, Vladimír 518, Tomski&Polanski, Daniela Olejniková, Kateřina Kynclová, Daniel Špaček, Alžběta Skálová, ilustrátoři ateliéru animace ilustrace UMPRUM a mnoho dalších.

Daniela Olejníková

Daniela Olejníková

„Výstavou chceme prezentovat názor, že ilustrace již dávno není pouhý doprovod knihy, ale samostatné umělecké vyjádření,“ říkají organizátoři festivalu a dodávají: „výstava tak dovolí nahlédnout do neomezené fantasie těch nejlepších mladých českých a slovenských ilustrátorů, kteří často tvoří celé světy s vlastními příběhy či postavy s názory na svět, ve kterém žijeme. Díky festivalu se budete moci seznámit se způsobem, jakým tito umělci tvoří.

Vladimir 518 kix

Vladimír518

Vedle výstavy je přichystán i doprovodný program v podobě sítotiskové dílny, přednášek a diskuzí, kreslení naživo, dílny pro děti či digitální kreslení přímo na budovu Microna.

Více informací najdete na www.lustrfestival.com nebo facebook stránce festivalu https://www.facebook.com/lustrfestival.

lustr_plakat_smallFoto: Archiv firem