Lola Marsh, 22. 10. 2017, Palác Akropolis

Křehká zpěvačka Lola Marsh dorazí z Izraele i do Prahy – a to v druhé polovině října. Spolu s Gilem Landauem dala v Tel Avivu dohromady kapelu už v roce 2013 a zatímco ještě před dvěma lety je skoro nikdo neznal, teď se vezou na vlně úspěchu. Na loňském showcaseovém festivalu ve Vídni, kde profesionálové objevují nové talenty, se na ně dokonce stála fronta až na ulici.

Krištof Kintera: Nervous Trees, 7. 9. – 26. 11. 2017, Galerie Rudolfinum

Galerie Rudolfinum od svého otevření v roce 1994 hostila už 99 výstav. A tou kulatou je nyní projekt českého umělce Krištofa Kintery, který mapuje posledních pět let autorovy tvorby a nedávno vám ho doporučovala i redaktorka Nikola. Kintera rád propojuje výtvarné umění, performanci a divadelní scénografii, a tak na výstavě představí sochy, instalace i interaktivní objekty. Vstup je zdarma.

David Doubek je vysokoškolský profesor, zároveň se ale věnuje své “disco vědě” , kterou představí 4. října v MeetFactory. Letos s novou deskou s názvem Vitajte, kde figuruje také singl Disco Science. Bizarní klip k této písni režírovali Johuš Matuš a Petr Marek z kapely Midi Lidi, a pořádně si s ním vyhráli. Stejně tak si dává záležet na koncertech i Ventolin, kromě vydaných písní se můžete těšit také na dávku improvizace.

Lunchmeat festival 2017, 19. 10. – 21. 10. 2017, Veletržní palác

Za připomenutí stojí i audiovizuální festival Lunchmeat, který se koná již po osmé a rok od roku jeho popularita i ambice rostou. Hlavní hvězdou budou letos Pantha du Prince, Clark a Ben Frost, k vidění a poslechu bude ale v prostorách Veletržního paláce nespočet dalších jmen kvalitní experimentální elektronické hudby. Lístky seženete od tisíce korun výš.

Austra, 19. 10. 2017, MeetFactory

It might be a fiction but I see it ahead“, zpívá kanadská diva Katie Stelmanis na novém albu s názvem Future Politics. Frontmanka elektropopové kapely Austra sní na rozdíl od mnoha jiných o světě, který ovládnou technologie a osvobodí lidstvo od nutnosti pracovat. Věří, že máme sílu vytvořit pro sebe jiný způsob života než ten, který jsme doposud znali a ke kterému nás společnost tlačí. Svou vizi představí také na říjnovém koncertu v MeetFactory.