Kvalitář


Kvalitář vznikl v roce 2012 z iniciativy stejnojmenného architektonického studia Jiřího Kučery a Marka Habra. Kombinují zde výtvarné umění, design a architekturu a prezentují zejména současné české umělce napříč kategoriemi. Momentálně zde vystavuje zahraniční autor Igor Eškinja, výstava ale trvá jen do 14. července a poté se bude galerie až do začátku srpna připravovat na novou expozici.

Galerie Vyšehrad


Budova galerie je pozůstatkem středověké strážní věže, součásti středověkého opevnění. Stojí na skále nad tzv. Libušinou lázní. Nově se zaměřuje na mladé a nejmladší autory a převážně na malbu. Do 23. července zde vystavuje absolvent Akademie výtvarných umění v Praze Robert Šalanda.

Výklady AXA


Galerii Výklady AXA založila Běla Friedländerová, majitelka funkcionalistického Paláce AXA, který najdete v ulici Na Poříčí. Zaměřují se zde na současné výtvarné umění. Otevřeno je denně a vstup zdarma.

DSC Gallery


Soukromá DSC Gallery vznikla v roce 2009. Její vlastníci prodávají a investují do současného umění a jsou kurátory sochařských venkovních projektů, edukačních programů pro sběratele a projektů podporujících talentované umělce všech věkových kategorií. Galerie se zabývá prodejem téměř výhradně žijících umělců a organizuje 6−8 výstav ročně, nyní hostí výstavu s názvem Icons.

Nová Galerie


Nová galerie sídlící v Balbínově ulici se věnuje prezentaci a podpoře českého umění u nás i v zahraničí. Už poněkolikáté se sem vrací umělec Julius Reichel, tentokrát s výstavou White Trash / Trash Pop / FCK YR CSH.

Polansky Gallery


Tento malý, příjemný prostor sídlí ve Veletržní ulici v Holešovicích a aktuální výstavu Nehybnost začátku vytvořili Mirak Jamal, Anna Ročňová a Sung Tieu. Od září bude prostor patřit umělci Tillmanu Kaiserovi.

Letohrádek Hvězda


Aktuální expozice v galerii v Letohrádku hvězda se věnuje osudu exulantů bývalého Ruského impéria v meziválečném Československu. Otevřeno je denně kromě pondělí a kulturní program můžete spojit také s procházkou v přilehlém parku.

Hauch Gallery


Karlínská prodejní galerie Hauch Gallery (bývalá Prinz Prager Gallery) sídlí ve zrekonstruovaném prostoru bývalé industriální haly. Výstavní program se soustřeďuje na současnou tvorbu českých i zahraničních autorů napříč generacemi.

MeetFactory


Na koncertě nebo v letním kině už jste zde možná byli, nezapomněli jste ale na galerii? MeetFactory je neziskové mezinárodní centrum současného umění, ve kterém najdete mimo jiné několik galerijních prostor. Nyní je vyplňuje skupinová výstava mladých umělců Afterbirth of a Dream, výstava Lukáše Machalického Těleso ponořené do tekutiny a společný projekt autorek Jany Babincové a Pavly Nešverové Zákon.

Galerie Fotografic


V ulici Stříbrná na Praze 1 vznikla ze staré opuštěné konírny pod továrním komínem v samém centru fotografická galerie. Prostor, dokončený v říjnu 2003, měl zprvu sloužit jako ateliér pro různé umělecké experimenty. Poté se ale rozvinul v pravidelné prezentace známých a zavedených, ale i mladých, méně známých umělců a uměleckých uskupení. Do 23. července můžete stihnout výstavu Roberta Houzara – Tlak.