Lana Del Rey ukazuje na novém albu svou šťastnější tvář

/ Redakce Foto: Highsnobiety, Playbuzz

Proslavila se jako královna melancholie, nyní ale Lana Del Rey vstupuje do nové etapy života. Obalu nedávno vydaného alba Lust For Life dominuje k velkému překvapení veřejnosti široký úsměv. Když s hudební kariérou začínala, zdálo se, že na pomalý a rozvláčný nostalgický pop není nikdo zvědavý. Opak byl ale pravdou a Lana Del Rey se stala jednou z nejúspěšnějších ikon dneška.

Úspěch započal už jejím prvním albem s názvem Born To Die. Klip ke stejnojmenné písni má na Youtube přes 300 milionů zhlédnutí. Jako každá superhvězda se ale musela vyrovnat s náhlou slávou a zájmem okolí. Také ji potrápili posedlí fanoušci, kteří se jednou dokonce vloupali do jejího domu. Na svět už ale nahlíží trochu pozitivnějším okem. Na albu spolupracovala i s dalšími hudebníky – třeba s A$AP Rocky nebo miláčkem popu The Weekndem.

Na rozdíl od dřívějších nahrávek nyní začala otevřeně mluvit o feminismu a začíná zahrnovat do hudby také politiku. Ještě před nedávnem se o podobné věci moc nezajímala, v rozhovoru pro server Pitchfork ale říká, že se situace změnila. A to hlavně kvůli novému prezidentovi, který je známý svými sexistickými prohlášeními a nedostatkem respektu k opačnému pohlaví.