Akční filmy i westerny datující se zhruba od šedesátých let až po kasovní trháky aktuální doby, například od Quentina Tarantina. Legenda v oblasti filmové hudby za pár dní přijede i k nám.

Italský skladatel uznávaný po celém světě vám možná uniká, co se jeho tváře týče, avšak melodie znáte zcela určitě. Připomeňme si ty nejznámější z filmů Tenkrát na západě, Profesionál v hlavní roli s Jeanem-Paulem Belmondem, Kill Bill, Hanebný parchanti či Nespoutaný Django.

ennio1

Tento muž je respektován natolik, že za svůj život získal hned několik významných ocenění. Ennio je jako jediný hudební skladatel, držitelem Oscara za celoživotní dílo a přínos kinematografii. Rovněž patří mezi trojnásobného držitele ceny Grammy, dvakrát získal Zlatý glóbus, pětkrát cenu BAFTA a v neposlední řadě sedmkrát byl ohodnocen cenou Davida di Donatello.

Nemyslete si, tento pán s věkem nestrádá. V roce 2013 obdržel nejnovější hodnocení v podobě ceny EFA (Evropské filmové akademie) za hudbu k filmu Nejvyšší nabídka. Závěr tohoto snímku byl natáčen v Praze a v létě 2013 se dočkal své premiéry.

Symfonický orchestr v pražské O2 aréně bude nadaný Ennio Morricone dirigovat již 9. února 2014 a osobní pozvání pro vás natočil do krátkého spotu pár dní před Vánoci.

Těšit se můžete na to nejlepší z jeho tvorby za celé půl století, kdy vymýšlel dokonalou a věrnou hudbu konkrétním filmům či seriálům. Doprovázet ho bude osmdesátičlenný sbor.

Ennio nebude v republice poprvé, jezdí sem do nahrávajících studií, avšak koncertovat zde bude podruhé ve svém životě a snad ne naposledy.

ennio

Na závěr si osvěžte paměť a zaposlouchejte se do geniálních tónů samotného umělce.

http://www.youtube.com/watch?v=tiekYKCbWAE

http://www.youtube.com/watch?v=nsgHyzwmbnQ

http://www.youtube.com/watch?v=RCUY609VPEc

Foto: PR
Zdroj: YouTube.com