Kulturní tipy: Kam si vyrazit?

/ Redakce

Co si tak vyrazit za kulturou? Je spousta možností, jak aktivně strávit chladné dny. Stačí si jen vybrat!

Art semestr

Dnešním dnem startuje každoroční Art semestr zima 2018, který je přehlídkou klauzurních a semestrálních prací studentů UMPRUM. Těšit se můžete na ateliér designu oděvu a obuvi, grafický design, malbu, design nábytku a interiéru a mnoho dalšího. Vystavené práce budou k vidění od 25.1. – 30.1.2018 vždy od 10-18 h.

HIERONYMUS BOSCH. OŽIVENÉ VIDĚNÍ

Ujít byste si rozhodně neměli ani expozici HIERONYMUS BOSCH. OŽIVENÉ VIDĚNÍ, kterou momentálně najdete v prostorách pražského Výstaviště. Dozvíte se tu vše o Boschově životě a jeho dílech a stoprocentně vás zaujme multimediální část expozice plná příšerných, ale přitažlivých postav slavného malíře. Výtvarná díla, často popisována jako podivná, nepochopitelná a děsivá, vás rozhodně nenechají chladnými. Výstava probíhá od 19. ledna do 5. května 2018.

Domestic Arenas

Zajímavý program nabízí také Galerie Rudolfinum. Výstava s názvem Domestic Arenas spojuje videoart, angažovaný dokument a hudební klipy amerických a evropských autorů s cílem reagovat na reálné společenské a demografické problémy, jež se týkají zejména americké společnosti. Netradiční videoart můžete navštívit od 19. ledna do 30. března 2018.

Královna duchů

V A studiu Rubín se 27. ledna koná premiéra hry Královna duchů. Autorka textu, rakouská spisovatelka a nositelka Nobelovy ceny Elfriede Jelinek, bude se svou hrou v Česku poprvé. Těšit se můžete na herečky Gabrielu Míčovou a Lucii Roznětínskou, které navážou na minulou spolupráci a představí fiktivní monolog herečky vídeňského Burgtheateru a její zálibu v manipulaci s publikem. Režíruje Ondřej Škrabal.