Art semestr

Dnešním dnem startuje každoroční Art semestr zima 2018, který je přehlídkou klauzurních a semestrálních prací studentů UMPRUM. Těšit se můžete na ateliér designu oděvu a obuvi, grafický design, malbu, design nábytku a interiéru a mnoho dalšího. Vystavené práce budou k vidění od 25.1. – 30.1.2018 vždy od 10-18 h.

HIERONYMUS BOSCH. OŽIVENÉ VIDĚNÍ

Ujít byste si rozhodně neměli ani expozici HIERONYMUS BOSCH. OŽIVENÉ VIDĚNÍ, kterou momentálně najdete v prostorách pražského Výstaviště. Dozvíte se tu vše o Boschově životě a jeho dílech a stoprocentně vás zaujme multimediální část expozice plná příšerných, ale přitažlivých postav slavného malíře. Výtvarná díla, často popisována jako podivná, nepochopitelná a děsivá, vás rozhodně nenechají chladnými. Výstava probíhá od 19. ledna do 5. května 2018.

Domestic Arenas

Zajímavý program nabízí také Galerie Rudolfinum. Výstava s názvem Domestic Arenas spojuje videoart, angažovaný dokument a hudební klipy amerických a evropských autorů s cílem reagovat na reálné společenské a demografické problémy, jež se týkají zejména americké společnosti. Netradiční videoart můžete navštívit od 19. ledna do 30. března 2018.

Královna duchů

V A studiu Rubín se 27. ledna koná premiéra hry Královna duchů. Autorka textu, rakouská spisovatelka a nositelka Nobelovy ceny Elfriede Jelinek, bude se svou hrou v Česku poprvé. Těšit se můžete na herečky Gabrielu Míčovou a Lucii Roznětínskou, které navážou na minulou spolupráci a představí fiktivní monolog herečky vídeňského Burgtheateru a její zálibu v manipulaci s publikem. Režíruje Ondřej Škrabal.