Takovéto oslavy se neobejdou bez mimořádného programu, kterým se divadlo zapojuje do mezinárodního projektu Noc divadel. “Výročí nám připomíná silnou vůli a touhu našich předků po vlastní kultuře. Je to více než aktuální odkaz i pro dnešní dny,” říká ředitel Národního divadla doc. Jan Burian.

Oslavy tak významného výročí začínají již dnes. Tak pokud nemáte na tento víkend ještě program, zde je jeden tip. Pro návštěvníky ND připravilo bezplatné komentované prohlídky historické budovy od 12.-17.00 hod., ale musíte se předem registrovat na tel. 224 901 440. Komentované prohlídky budou probíhat i na Nové scéně. Jejich součástí bude ukázka principů Laterny magiky.

Dnes se  na piazzetě Národního divadla ve 21.45 hod. uskuteční noční vernisáž výstavy 130 let Národního divadla, která připomíná významné či zajímavé události ze života divadla v uplynulých 130 letech. Výstava představí obrazový materiál především z bohatého fondu archivu divadla, a to jak dokumenty divadelní tvorby, herecké a inscenační fotografie, tak dokumenty ze společenského života Národního divadla.

A pokud se vám program zdá stále příliš chudý, tak tu máme pro vás pozvání pod širé nebe. Na piazzetě Národního divadla odehraje Nová scéna představení s názvem 131ND 56LM 31NS II, které prezentuje principy Laterny magiky v outdoorovém prostoru a připomíná Laternu magiku coby první multimediální divadlo na světě. Představení začíná ve 22.00 hodin.

Náš národní klenot je třeba uctít a vy můžete být přitom.