Prague Art Week opět představí to nejlepší z pražských galerií a muzeí umění. Zahájení festivalu proběhne ve čtvrtek 21. září společně s Grand Openingem Národní galerie Praha ve Veletržním paláci. Festival se v následujících dnech bude odehrávat ve více než třech desítkách vybraných pražských institucí a prostorech věnovaných umění.

Prague Art Week 23 již podruhé zahájí podzimní uměleckou sezonu dynamickým programem vernisáží, performancí, komentovaných prohlídek a doprovodných programů předních pražských muzeí a galerií současného umění, aukčních síní a dalších uměleckých institucí. Nové výstavy představí například Národní galerie Praha (NGP), přehlídky Fotograf Festival, SUMO Prague, aukční výstava vyvrcholí v Galerii Kodl a novou autorskou výstavu věnovanou koláži uvede Galerie Smečky. Dalším z vrcholů programu bude také výstava jedné z nejzajímavějších českých soukromých sbírek, která ožije netradiční formou v neobvyklém prostředí budovy bývalé banky v centru Prahy. Kromě tradičních eventů výtvarného umění se návštěvníci mohou těšit i na 6 nových uměleckých realizací, které budou odhaleny ve veřejném prostoru, literární performance, nebo promítání uměleckých filmů. Součástí týdne umění je bohatý program přednášek a debat v Superstudiu, který bude doplněn o VIP eventy a edukativní komentované prohlídky umožňující veřejnosti objevit rozmanitost pražské umělecké scény.

PAW

Foto: Karolína Matušková

Největší společenská událost věnovaná umění

Festival bude zahájen ve čtvrtek 21. září v 19 hod. společně s Grand Openingem NGP. Slavnostní zahájení a celý program pro širokou veřejnost, včetně komentovaných prohlídek, doprovodných událostí a workshopů, budou přístupné zdarma.

Večernímu zahájení bude předcházet celodenní program v Superstudiu, kde mohou zájemci navštívit sled přednášek a diskuzí, a nahlédnout tak do zákulisí uměleckého provozu. Během jednoho dne Superstudio představí čtyři tematické bloky Art Reflection, Art Career, Art Service a Art Collecting. Návštěvníci budou mít možnost seznámit se s úspěšnými projekty profesionálů v umění, umělců a sběratelů z České republiky i ze zahraničí. Program konference bude částečně vyhrazen pro držitele PAW PASS a pro veřejnost bude přístupný po předchozí rezervaci vstupenky. 

„Věříme, že kultura hraje důležitou roli ve formování prostředí, ve kterém žijeme, a je strategickou investicí pro moderní společnost. V rámci festivalu PAW se snažíme nejen podporovat široký potenciál a vizibilitu výtvarného umění v Praze, ale i kultivovat prostředí, ve kterém umění vzniká. V loňském roce nesl doprovodný program název NET. Vytvořili jsme sítě spolupráce, ve kterých nyní plánujeme pěstovat nové, udržitelné a kolaborativní prostředí,“ vysvětluje ředitelka festivalu Lenka Bakešová a dodává: „Vsaďte na umění a plánujte s námi, zveme vás na festival a konferenci v Superstudiu s podtitulem PLAN_T.“

Buďte v obraze

K události PAW23 se můžete přidat na facebooku Prague Art Week 23, pravidelné informace dostanete v newsletteru a spojit se můžete i na Instagramu nebo Linkedin Prague Art Week.

 

Autor: PAW