Jak lépe si užít víkend než ve znamení módy? Právě teď máte možnost strávit víkend s vintage módou, do které se „zahalí“ Novoměstská radnice v Praze. Nemusíte však zůstat jen u obdivování této akce, ale rovněž získat příležitost k zakoupení originálních oděvů, obuvi, kabelek, bižuterie a doplňků z 20. – 80. let minulého století.

Prague Vintage Fair vyvrcholí v sobotu 24.5. módní přehlídkou kolekce Moniky Drápalové. Ta pro tuto událost navrhla a ušila kolekci vintage modelů. Monika Drápalová je čerstvou držitelkou ocenění Czech Grand Design.

Monika Drápalová

„Mě toto téma zaujalo, protože s podobnou akcí jsem se setkávala již dříve v zahraničí a bylo mi moc sympatické, že se objeví i u nás. Doufám, že akce vyvolá u lidí zájem a stane se tradicí,“ svěřila se Monika Drápalová a dodává: „Pro tuto příležitost jsem vytvořila malou kolekci a pokusila jsem se převést modely z let minulých do současného kontextu. Chtěla jsem ukázat, co všechno se dá z kousků, které jsou pro někoho odepsané vytvořit a docenit materiál a kvalitu, který vydrží několik desítek let a nezničí se po pátém vyprání.“

Hlavní část expozice bude umístěna v historických prostorách radnice, kde budou vystaveny dámské, pánské a dětské oděvy, obuv a doplňky. Barokní kaple se pak promění v Klenotnici bižuterie.

Prague vintage

V sekci Vintage Match naleznete například kolekci dámského prádla návrhářky Terezy Vu, extravagantní pánské motýlky značky Alex Monhart, klobouky Tonak, šperky z vintážních komponentů TikŤakJinak, funkcionalistický nábytek citlivě restaurovaný v dílně Galerie Funkce a luxusní žakárové tkaniny českého výrobce, firmy Kolovrat.

Doprovodný program Prague Vintage Fair zahrnuje módní přehlídky, retro party s živou hudbou, fotoateliér Vandy Hybnerové, služby vizážistky a stylistky. Vstupenky na Prague Vintage Fair si můžete zakoupit v předprodeji již nyní zde. Více informací naleznete na www.praguevintagefair.cz