Vánoční šílenství pohltí snad každého z nás. Je načase si uvědomit, že to nejsou pouze hmotné statky, které svým blízkým nadělujeme. Pokud nestihnete nebo z nějakého důvodu nemůžete koupit dárky, které byste pro své blízké chtěli, věřte, že jim sami ze sebe můžete dát mnohem víc.

Vánoční svátky jsou dny, které bychom měli využít kvalitně. Jestliže si představujete kvalitní odpočinek v podobě ležení na pohovce, rozhodně byste si ho neměli nechat ničím a nikým zkazit. Ostatně šílenství před Štědrým dnem bylo ažaž a je načase se malinko zastavit. Odpočívat však můžete i aktivně, alespoň jeden den mezi svátky.

Žádné jiné dny než ty vánoční nemohou lákat víc k návštěvě kostela a poslechu Vánoční mše. Zajděte si například na Boží hod do Katedrály sv. Petra a Pavla v Brně a užijte si vánoční koncert a bohoslužbu. Pro náročnější je až do půlky února připravena výstava velkoformátových fotografií aktů ze série STUDIONUDES, kterou najdete v budově Tower Park Praha.

V Plzni můžete dohnat návštěvu 3D Planetária, kterou jste doposud nestihli. Oproti tomu divadlo Na cucky v Olomouci vám nabídne poslední sobotu v roce maškarní bál. Neváhejte si vytvořit masky a kostýmy charakterizující vaše objevy tohoto roku a jděte se pobavit. Jestliže se toužíte kulturně obohatit, zařaďte do svých plánů muzikál Mauglí, který můžete až do konce rohu shlédnout v divadle Kalich v Praze.

Představy klidných svátků má každý jiné. Na jednom se shodneme všichni – měly by být bez stresu, hádek a smutku. Užijte si je tedy podle svého nejlepšího vědomí, zajděte si na koncert či na výstavu, navštivte lidi, které máte skutečně rádi a nezapomeňte si odpočinout. Rok 2014 přijde v plné síle, tak ať i vy jste na něj připravení.

Autor: Jana Čechová

Ilustrační foto

Foto: Profimedia.cz