13 Reasons Why

Srdeční záležitost Seleny Gomez, která seriálu přivedla spolu se svojí matkou Mandy Teefey a producentkou  Kristel Laiblin přivedla k životu slavnou knihu od spisovatele Jaye Ashera. Sleduje hlavního hrdinu Claya Jansona, který postupně zjišťuje, proč se zabila jeho spolužačka Hannah Bakerová. Kniha je sice určne publiku mladých dospělých a řeší středoškolské drama okolo Hanny, rozhodně by vám ale neměl uniknout.

Věnuje se totiž velmi citlivému tématu sebevraždy a psychických problémů mladých lidí, zejména náctiletých. Seriál divákům sprostředkovává pohled na to, v jakém komplikovaném a náročném prostředí se dnešní mladí nachází a jak se přehlížení drobných křivd a ran nevyplácí.  No, podívejte se sami. Seriál najdete na internetové televizi Netflix.

13-reasons-why_0

 

Big Little Lies

Pro všechny milovníky detektivek a Zoufalých manželek je tenhle seriál povinností. Televize HBO si vybrala stejnojmenný knižní bestseller jako předlohu hvězdně obsazeného seriálu, který byl hitem ještě před svým uvedením. Setkají se tu hollywoodská jména jako Reese Witherspoon, Nicole Kidman a Shaylene Woodley.

Příběh záhadné vraždy v komunitě californské smetánky má zajímavou dějovou stavbu a skvělé herecké výkony vše jen podtrhují. Postupně se odhaluje ještě více tajemství a otázek s postupem času spíše přibývá. Je to rozhodně jedna z hlavních televizních událostí jara.613_1024x411

Girls

Poslední řada revolučního seriálu se už pomalu chýlí ke konci. Pokud jste tedy ještě něviděli tenhle kritiky i diváky oslavovaný seriál o tom, jak je těžké být holkou v New Yorku, nebo dokonce holkou obecně, pak ho určitě zkuste. Není pro každého. Lena Dunham, autorka a režisérka seriálu, která zároveň hraje hlavní roli studnetky Hanny, umí být docela nesnesitelná. Diváky tak rozděluje na dva tábory. Na ty, kteří ji a její bezprostřednost milují, a ty, kteří na ni mají alergii.

Seriál je ale zásadním dílem televziní tvorby. Zobrazuje nahotu i sex tak jak jsou. Sama Lena se před kamerou svléká snad v každém díle. Seriál se točí okolo skupinky kamarádek a jejich problémů. S klukama, s rodiči, zkrátka s životem obecně. Určitě se ve spoustě z nich najdete sami. Manifest mileniálek by rozhodně měli vidět i kluci (a muži) – o nich je otitž seriál s názvem Holky, taky.

Girls

 

Foto: Pinterest