Její zástupci vám nabídnou hned dvě hry. V sobotu 18. května od 19 hodin se vznese opona a rozehraje se příběh s názvem “Oresteia”. Příběh „manželské hádky“ Agamemnóna a Klytaimnestry a jeho pokračovaní v generaci dětí je možné dodnes interpretovat politicky a stejně tak jako nadčasový archetyp přítomný v duši západního člověka. Před zraky obce se tu rozvíjí rodinná tragédie a zároveň spor bohů. Pomsta stíhá pomstu, vražda vraždu, věrnost božím přikázáním se podobá démonické posedlosti.

V hlavních rolích se představí Michal Šoltész, Ivana Kuxová, Anna Javorková, Ján Koleník, Robert Roth, Táňa Pauhofová, Szidi Tobias. Režie se ujal Rastislav Balleka.

V neděli 19. května v 19 hodin ve Stavovském divadle se odehraje dramatický příběh, který odhaluje na pozadí tanečního maratonu, ve víru příjemné hudby a tance, podstatné otázky o smyslu života, i o tom, jak ho přežít. Hra nese název “KONĚ SE TAKÉ STŘÍLEJÍ” a jejím režisérem je Martin Huba. V hlavních rolích Táňa Pauhofová, Jakub Rybárik, Ĺuboš Kostelný, Tomáš Maštalír, Zuzana Fialová, Michal Rosík, Petra Vajdová,Ondrej Kovaľ, Ivana Kuxová.

Nenechte si hostování našich sousedů ujít. Jistě to bude stát za to a vy tak máte již kulturní program na tento víkend.

Orestea

Foto: ND