Musée D´Orsay v Paříži

Řekne-li se umění v Paříži, každý si pravděpodobně jako první vybaví Louvre. A protože ho zná opravdu každý, podívali jsme se o kousek dál na levý břeh Seiny na Musée D´Orsay. Muzeum nacházející se v bývalém železničním nádraží zaujme už svým prostorem, ale jinak zde najdete nejkrásnější impresionistická a postimpresionistická díla jmen jako jsou Monet, Renoir, Degas, van Gogh a další.

The Tate Britain a The Tate Modern v Londýně

Aneb dva umělečtí sourozenci. Starší The Tate Britain vystavuje sbírky historického a moderního britského umění, můžete tak na jednom místě obdivovat celistvou kulturu této země. Mladší The Tate Modern už vyhlíží mezinárodně a navíc opět nabízí možnost nasávat současné umění v kontrastním industriálním prostředí.

Museum of Art ARoS v Aarhus

Skandinávie není jen o dech beroucích fjordech, vysokých horách a panenské přírodě. Do severských zemí se můžete vydat i za uměním. Jedno z největších muzeí v severní Evropě a celkově nejnavštěvovanější muzeum umění ve Skandinávii najdete v dánském městě Aarhus – Museum of Art ARoS, které na čtyřech prostorných galeriích představuje národní i mezinárodní umělce.

The Museum of Modern Art v New Yorku

Chystáte-li se za oceán do New Yorku, nenechte si ujít Muzeum moderního umění sídlící na Manhattanu. Malby, kresby, grafiky, ilustrace, sochy, fotografie, design, architektura, film a další umělecká díla shromažďuje tenhle prostor, přičemž oslavuje kreativitu, toleranci, otevřenost a touhu sdílet to nejzajímavější z moderního a současného umění.

Tokyo National Museum v Tokyu

A nakonec zabrousíme do Asie. Tokijské národní muzeum je nejstarším muzeem v Japonsku a zároveň patří k těm největším a nejnavštěvovanějším na světě. Expozice čítá více než 100 tisíc objektů, takže pokud vás zajímá japonská historie, kultura a umění, budete skutečně ve svém živlu.