Novinkou, která vyšla nedávno, je knížka Vaříme podle Herbáře. Vznikla podle velmi úspěšného televizního pořadu Herbář, jehož hlavními hrdinkami byly nejen bylinky, ale i herečky Kateřina Winterová a Linda Rybová. Obě v Herbáři představovaly známé i méně známé bylinky i potraviny z přírody a vařily z nich podle svých receptů tradiční i méně obvyklá jídla.

large

Knížka Vaříme podle Herbáře je milým průvodcem receptů právě z Herbáře, ale najdete v ní i recepty, které se do pořadu nevešly a samozřejmě i celou historii bylinářství a krásně malovaný herbář.

Bonusem jsou pak recepty na přírodní kosmetické produkty i praktické vychytávky. Stejně jako v televizním pořadu vás knihou provázejí Kateřina s Lindou, díky kterým se vaření a přípravy jídla stávají zábavnější, mají příběh a vy si recepty zamilujete a budete je chtít vyzkoušet už jen po prvním přečtení.

Knihou vás také provázejí fotografie Adama holého i Martina Tryščuka. Když si ji objednáte přes e-shop dostanete i věnování přímo od autorek. Mohu potvrdit, že opravdu autentické, sama jsem knížku koupila právě s osobním podpisem obou hereček.

59ef3248b080be2c6c0e969a9743

Jak sami autorky popisují, bylinky nejsou téma alternativní, ale téma populární a to už skoro 5000let. Knížka Vaříme podle Herbáře je další přepis používání bylin v praxi a stojí za to ji mít doma!

Foto: archiv kuchařky, Adam Holý