Stará Šroubárna se stane festivalovým centrem, skvot na Štefánikově ulici se promění na tři dny v galerii moderního umění, v Kině Železný Brod proběhne filmový program festivalu a přednášky PechaKucha Night, uměním ožije i náplavka nebo Městské muzeum i další prostory.

ses-lost2_300DPI_mala

Návštěvníky čekají semináře a diskuze na aktuální téma situace čerstvých absolventů uměleckých škol, setkání s mladými i zavedenými umělci, výstavy, urban art, workshopy vhodné i pro rodiny s dětmi, design market, koncerty a nebudou chybět ani afterparty.

Trefný název Seš-lost? vymyslel absolvent konceptu z pražské AVU Ondřej Vicena. Svým názvem tak pojmenoval úsilí organizátorky festivalu Elišky Lhotské vytvořit festival jako setkání mladých umělců s veřejností a zároveň vyjadřuje pocit ztracenosti, který bývá po ukončení studia tak častý.

Umělecký festival je určen především pro čerstvé absolventy, studenty uměleckých škol, ale právě i pro širokou veřejnost, kterou chce festival s tvorbou mladých umělců seznámit. Jedná se také o platformu výměny zkušeností a názorů studentů a absolventů s již zavedenými umělci.

„Myslím, že o víkendu si na festivalu vybere to své každý návštěvník. Snažili jsme se vytvořit pestrý program, zapojit do dění do slova celé město a na tři dny rozproudit život Železného Brodu mladým živým uměním. Nejedená se o uzavřenou skupinu umělců, ale o akci pro všechny, které zajímá kultura a fandí mladému umění,“ vysvětluje Eliška Lhotská, autorka a vedoucí projektu Seš-lost?, šperkařka a jedna z organizátorek PechaKucha Night Železný Brod.

Po celou dobu festivalu budete mít příležitost se potkávat s Martinem Fryčem, který zde bude mapovat všechny akce. Z designu se zde objeví například Anna Marešová, Klára Šumová, moderátorka z rádia Wave Veronika Ruppert. Z uměleckého světa zde vystaví nebo veřejně vystoupí například František Skála, Jiří Kovanda, Jiří Surůvka, Libor Novotný či David Vávra.

PLAKÁTY._TISK_úpravapdf

Na celý program se můžete podívat zde.

Foto: Archiv