Designblok

Výstaviště Praha Holešovice 26. – 30. 10

Nejlepší designová akce v Čechách se i letos bude konat na holešovickém výstavišti a i letos to bude deisgnový ráj na zemi. Nespočet malých i velkých komerčních designérů a značek si budete moci prohlédnout a osahat v obou křídlech haly. Navíc si budete moci popovídat i se samotnými designéry a rovnou si i něco pěkného koupit.

Manolo Blahnik – The Art of Shoes

Museum Kampa do 12. 11.

Milujete boty? Pak musíte zajít na Kampu na jednu z nejzásadnějších výstav obuvi poslední doby. Otevíral ji samotný Manolo Blahnik a uvidíte tady naprosté skvosty. Včetně třeba slavných kozaček navržených pro značku zpěvačkou Rihannou, které Jennifer Lopez obula v klipu Ain’t Yo Mama. A jestli boty nemusíte, jděte stejně. Výstava stojí za to.

Krištof Kintera – Nervous Trees

Galerie Rudolfinum 26. 11.

Nervózní stromy je asi nejlepší výstava, kterou momentálně můžete v Praze navštívit. Kintera návštěvníky do svých expozic doslova vtahuje a chce, aby se exponátů dotýkali. Jubilní 100. výstava znovuobnovené Galerie Rudolfinum je navíc zadarmo. Nesmíte minout.

Pasta Oner – Art Is Truth

DSC Gallery 5. 10. – 9. 11.

Nejúspěšnějšího českého pop-arotvého umělce současnosti si budete moci na živo prohlédnout už pátého října. Stejně jako jeho poslední výstava v pražském Mánesu, i tahle určitě bude stát za to.

Po Strništi bos

ve všech kinech

Jestli máte rádi filmy, zajděte si do kina na nejnovější film Jana Svěráka. Po strništi bos je taková melancholická a krásně natočená óda na dětství režisérova tatínka Zdeňka. Staré dobré časy na venkově, běhání po venku s kamarády a žádné starosti. Tak nějak vypadalo dětsví legendárního herce a scenáristy. Prostě idyla.