My totiž zatím třeba trávíme slunečné dny doma nebo hůř, v práci. A když už na dovolené jsme, nezřídka se stane, že po pohledu na sociální sítě dostaneme pocit, že si tu dovolenou vlastně neužíváme správně, že nejsme na dost cool místě, jsme špatně oblečení a málo u toho cvičíme jógu.

#Zen #jístmeditovatmilovat #summervibes #traveller

Než začalo léto, vytvořila jsem si (nejen) na základě těhle instagramových vjemů pomyslný seznam věcí, které bych přes prázdniny letos ráda stihla. Byla na něm klišé jako „nosit volné šaty a být štíhlá a opálená“ nebo „jen tak vysedávat na balkoně s knížkou a miskou jahod“, ale i kuriozitky typu „naučit se dělat domácí zmrzlinu“ nebo „nosit si z trhu čerstvé květiny“. Jenže polovinu léta máme za sebou a já si ze seznamu nemůžu odškrtnout téměř nic. Zamyšleně projíždím instagram a při pohledu na všechny ty perfektní momenty si říkám, co asi dělám špatně. Léto prostě v žádném případě není dost dlouhé na to, abych stihla všechno. Jak to jen ostatní dělají?

#happy #summerlover #hotforsummer

Nedělají. Stačí si jenom vzpomenout, jaké finty používám na sociálních sítích já. Se správným úhlem a filtrem má každý dokonalou a opálenou pokožku, na selfíčku z ložnice není vidět hromada špinavého prádla, která se válí v rohu místnosti, a když se jednou podívám na nějaké fotogenické místo, zásobuji fotkami odsud Instagram ještě měsíc.

To ale neznamená, že bychom na „prázdninová předsevzetí“ měli zanevřít úplně. Většina z nás má opravdu v létě trochu volnější rozvrh a počasí nám přeje, takže proč nezačít s něčím, co už dlouho odkládáme? Projít se na místo, kde jsme ještě nebyli? Zajít si na dobré jídlo? Dopřát si jeden večer doma v klidu? Přečíst dobrou knížku? Pojďme do toho, času zbývá ještě dost. Jen se nenechme svazovat tím, že něco musíme, a nedělejme to pro Instagram, ale pro sebe.