Nihiwatu, Sumba, Indonésie

Zrozen, aby ochraňoval a zachovával unikátní kulturu a svým hostům dopřál spojení s podstatou jednoduchého, zdravého a naplněného života. Indonéský hotel spadající do butikové sítě Nihi resorts by Chris Burch najdete na světem zapomenutém ostrově Sumba, leží 400 kilometrů na východ od turisticky vytíženého Bali. Jde o proslulou destinaci pro surfaře, kteří si mohou vychutnat nádherné pláže s běloskvoucím pískem obklopené panenskou přírodou, v níž dny plynou v rytmu poklidného hemžení motýlích křídel. Výběr zdejších možných aktivit zahrnuje ale i paddleboarding po místná řece Wanukaka, putování divočinou podél dechberoucích vodopádů přes starobylé vesnice, nebo privátní hodiny jógy s výhledem na oceán. Areál resortu zabírá ohromujících 567 hektarů, soukromí vlastního ráje je tedy zaručeno a každá z vil inspirovaných ostrovní přírodou má i privátní verandu. Resort se soustředí na pocit nespoutanosti, decentní a přitom maximální pohodlí a komfort.

 

Dar Darma, Marrákeš, Maroko

Uprostřed marrákešské Mediny se můžete nechat pohltit pohádkou orientu. Tradiční uspořádání hotelu Dar Darma typu riad zahrnuje úchvatné patio otevřené přes všechna patra až ke střešní terase, kde si můžete z bazénu užít výhled na střechy Mediny, Kotúbijskou mešitu a horizont ohraničený pohořím Atlas. Pro hlubší relaxaci navštivte v hotelu pravý marocký hammam, kde prožijete jedinečnou očistu těla i duše. Dramatický design interiéru kombinuje tradiční marocký styl s modernou. Zdobná zákoutí hotelu, kde si za zvuků muezzinů svolávajících k pravidelné modlitbě můžete vychutnat vynikající tradiční tajiny, kuskus či citronové kuře, nabízí dokonce i privátní hodiny vaření, kdy vás místní kuchařka zasvětí do tajů specialit vyhlášené marocké kuchyně.

 

Hacienda Uayamon, Campeche, Mexiko

Nedaleko Mexického zálivu byla obnovena – tedy částečně – původní hacienda do neodolatelné podoby historického boutique hotelu. Přiznané a pečlivě opečovávané zbytky surových ruin vytvářejí v kombinaci s nadstandardním vybavením nezapomenutelnou romantickou atmosféru. Zkuste ji vnímat ponořeni do venkovního bazénu, který byl vytvořen z původního pokoje, takže uprostřed je ponechán nosný sloup. Apartmá, kterých je v celého hotelu pouze 12, jsou zařízena vybavením s mayskými prvky kombinovanými s koloniálním stylem, z barev převládá zemitá žlutá, z materiálů vzácná dřeva. Dominantou pokojů, které vás přenesou do zlaté éry objevů neznámého ráje, jsou velkorysé mahagonové postele. Naprostý pocit relaxace si můžete vychutnat po sprše pod širým nebem na privátní venkovní terase, kde se mísí zpěv ptáků s ostatními zvuky džungle.

 

Co na sebe?

Vsaďte na styl i komfort zároveň. Praktickým a pohodlným outfitem bude zcela jistě overal v klasické khaki barvě. Nezapomínejte na funkční obuv na prozkoumání exotických oblastí a na vše potřebné, co chcete mít po ruce, si pořiďte ledvinku.

Vše zařízeno

Odrazuje vás jen představa, co je všechno třeba před cestou zařídit? Vyzkoušejte myTimi, virtuálního asistenta, který se za vás postará o jakýkoliv úkol, s nímž nechcete ztrácet čas – jako třeba plánování dovolené na míru. “myTimi už pomohl vyhledat pro konkrétní termín nejvýhodnější letenky do Thajska či sestavit itinerář roadtripu po Norsku. Každému se snažíme připravit doprovodný program na míru, doporučit správné ubytování a vyhovět všem účastníkům i přesto, že mají odlišné zájmy,“ říká Jan Skovajsa, zakladatel projektu. Virtuální asistent se mimo jiné postará i o úřady, hovory s mobilními operátory, nákup dárků, lístky na vyprodaný koncert a umí třeba i dopravit dort z ČR do Španělska. Úkoly, které zadáváte virtuálnímu asistentovi začínají na částce 150 Kč. Při první registraci získáte kredit 300 Kč zdarma.