Letenky a ubytování

Pokud jste se rozhodli cestovat podle nejlepší dostupnosti letenek, rozhodně se vám bude hodit Flight + která vám umožní sledovat všechny dostupné lety. Booking a AIRBNB se vám postarají o ten nejlepší hotel, nebo třeba designový byt v centru města.

Restaurace 

Narazit na dobrou restauraci, která není jen “pastí pro turisty”, bývá dost těžké. Dejte na rady jiných cestujících, ale i lokálů a nechte si doporučit tu nejlepší místní pastu nebo kouzelnou kavárnu. Tady vítezí všude oblíbená klasika, jakou je Tripadvisor a Yelp.

Cestování

Mapa v online i offline verzi je naprostou samozřejmostí. Pokud ale hledáte něco víc, stáhněte si Citymapper. Pomůže vám najít nejrychlejší spojení s ohledem na dostupné prostředky včetně půjčení kol, Uberu nebo trajektu. Navíc vás upozorní na zpoždění spojů a navede vás krok za krokem, kamkoli budete potřebovat.

Rychlo kurzy cizých jazyků

Pokud se chystáte do zahraničí, Google Translator je naprostou povinností. Celý výlet můžete také pojmout malým jazykovým kurzem a naučit se alespoň pár vět, které se vám rozhodně budou hodit. Stačí si stáhnout aplikace, které vás poměrně snadno a rychle naučí nový jazyk. S aplikací Duolingo během 5-20 minut protrénujete gramatiku, slovíčka, poslech i mluvení. Aplikace se vám navíc bude každý den připomínat. Stejně tak aplikace Babbel, která nabízí výuku 13 jazyků.

Budget

Dělá vám problém sledování budgetu? Přenechto ho aplikaci, která to hravě zvládne za vás. S TrabeePocket si můžete v jednotlivých složkách zaznamenávat ceny za jednotlivé položky v každé destinaci. Pokud cestujete s někým dalším a střídáte se v placení, nejlépe v odlišných měnách, nastává další problém. Kdo kolik zaplatil jednoduše a přehledně zjistíte s Splittr budget. Konec složitého rozpočítání nákladů.