Jaroslav Kalfař – Kosmonaut z Čech

Světový bestseller českého autora, žijícího v LA Jaroslava Kalfaře, se konečně dočkal i českého překladu. Pokud jste čekali na překlad do mateřštiny, pak rychle pro ní. Je to totiž hit letošního léta a v knihkupectvích nejspíš dlouho nevydrží.

Timothy Snyder – Tyranie: 20 lekcí z 20. století

Daší kniha od amerického experta na Evropu, Timothyho Snydera, která nás nesmírě bavila. Právě nezaujatý pohled Snydera dokáže nám, Evropanům, otevřít oči a poskytnout úplně nový pohled na staré problémy. Knížka je čtivá, takže po ní sáhněte i v případě, že jinak non fiction příliš nefandíte.

Liane Moriarty – Sedmilhářky

Seriál, který nás letos bavil asi nejvíce, Sedmilhářky, bysme si nejraději pouštěly stále dokola (minimálně jeho soundtrack posloucháme každý den). Na dovolenou si tedy balíme předlohu tohoto hitu, knihu od Liane Moriartyové, kerá je prý stejně dobrá, jako seriál.

Margaret Atwood – Příběh služebnice

Dystopie, která šokovala celý svět. “Make Margaret Atwood fiction again” stálo na jednom z transparentů během pochodu Womans March ve Washingtonu DC. Tehdy věděli jen zasvěcení, o co se jedná. Pár měsíců na to zvedl seriál Handmaids Tale všechny ze židle. Jelikož je první řada u konce a na druhou se zatím čeká, balíme knihu do kufru, protože prostě musíme co nejdříve zjistit, jak to s June a její rodinou dopadne.

Alena Mornštajnová – Hana

Hana je jedna z těch knih, která vás naprosto dostane. Podle nás je to jedna z nejlepších českých knih za hodně dlouhou dobu. Nebudeme prozrazovat, o čem je, prostě si ji musíte přečíst.

Jostein Gaarder – Loutkář

Tak trochu podivín, trochu cizinec. Osamělý Jakop vám nasadí brouka do hlavy a donutí vás přemýšlet o přátelství, životě a společnosti. Skvělá kniha, která stojí za to.