Sardinie

Ostrov náležící k Itálii představuje to nejlepší z italského svobodomyslného ducha a nátury, pro něž tuto zemi milujeme. Ostrov o rozloze 24 000 km² je po Sicílii, která rovněž stojí za povšimnutí, druhým největším italským ostrovem. Sardinie je velmi rozmanitá, a tak vyhoví těm, co touží po společnosti i po klidu. Mezi nejvyhledávanější cíle patří Smaragdové pobřeží, jež si svůj název vysloužilo podle typické barvy moře, či jeskyně u Cala Gonone. Je zde také nespočet romantických zátok a velmi příjemným specifikem je také dlouhověkost jeho obyvatel. Tu dokonce již několikrát zkoumali vědci. Nakonec zjistili, že k ní přispívá zdejší strava, jež se skládá především z ovčího sýra a jehněčího masa, které mají protirakovinné a protizánětlivé účinky.

Svatá Lucie

Patří mezi takzvané Návětrné ostrovy, kam se řadí také další perly Karibiku jako jsou například Barbados, Grenada, Martinik či Svatý Vincenc. Tento název si ostrovy vysloužily díky východním větrům, které zde vanou. Stejně jako další krásné ostrovy světa (například Madeira či Azorské ostrovy), je i Svatá Lucie vulkanického původu. Kromě nádherných pláží (jak jinak!) vás okouzlí také jedinečná příroda a skvělá gastronomie. Vyplatí se zavítat rovněž do vnitrozemí. Vyhledávaným cílem jsou na Svaté Lucii zejména osmisetmetrové sopečné kužely nazvané Pitons. Navštívit můžete také několik národních parků.

Santorini

Maličký ostrov je hitem všech prospektů a katalogů cestovních kanceláří. A není divu! Skalnatá romantická městečka s bílými domy s modrou střechou se podílejí na jedinečné atmosféře, pro kterou ostrov využívají nejen turisté, ale také známé osobnosti. Santorini milují Angelina Jolie, která zde natáčela film Lara Croft: Tomb Raider, Johnny Depp či Shakira. Ostrov je zbytkem po ostrově Théra, který vybuchl asi 1500 let před naším letopočtem. Jednalo se o nejsilnější sopečný výbuch v době před Kristem. Sopečná historie je na Santorini přítomna na každém kroku, patrné je to při pohledu na četné krátery. Zklamáni nebudete ani plážemi a uspokojíte i svoji touhu po bujarém nočním životě.

Kauai

Z havaiského souostroví je nejznámějším a nejnavštěvovanějším Maui. Nic proti němu, ale nás naprosto okouzlil menší Kauai. Pravděpodobně vás překvapí, že vás vysíláme někam, kde prší téměř každý den v roce. Ale nebojte – toto specifikum se týká pouze hory Waialeale. Díky těmto podmínkám je ostrov neuvěřitelně zelný a je zde velmi příjemné klima. Vynikající podmínky jsou na Kauai také na surfování a zklamáni nebudete ani z dalších “atrakcí”, mezi něž se řadí například vulkanický gejzír či plavba na moři doprovázená delfíny.

Turks a Caicos

Souostroví s nejkrásnějšími plážemi a klidnou tyrkysovou hladinou. Skupinka asi třiceti ostrovů leží nedaleko od Baham a patří Velké Británii. Průměrná roční teplota je na souostroví asi 29 stupňů Celsia. V zimě se teploty pohybují okolo 25 stupňů, což Turks a Caicos řadí k ideálním místům, kde přečkat nevlídnou středoevropskou zimu. Souostroví nabízí pestrou přírodu, od bujné krajiny s potůčky, laguny i bažinaté mokřiny či korálové útesy, jež ostrovy obklopují.

Capri

Objevte ty nejkouzelnější jeskyně na světě! A to vše jen kousek vzdálené od bájné Neapole, kterou byste si také neměli nechat ujít. Na Capri se vyplatí strávit nějaký čas na okružních plavbách. Tímto způsobem můžete navštívit věhlasnou Modrou, Bílou a Zelenou jeskyni či Arco Naturale (přírodní skalnatý útvar ve tvaru oblouku). A na své si zde přijdou i milovníci večírků a městského života.

Palawan 

Hledáte-li vhodnou destinaci pro potápění, je tento filipínský ostrov pro vás to pravé. Kromě podmanivého podmořského světa můžete také objevovat potopené japonské vraky z druhé světové války. Ve třicátých letech zde byla také vylovena největší perla na světě, která vážila více než šest kilogramů. Možná budete mít také štěstí a jednu si z korálového moře vylovíte!