Kasárna Karlín

Za převážně artovými filmy se za 80 Kč můžete vydat do pražských Kasáren Karlín. Zimní kluziště vystřídal bar, kavárna a letní kino, které funguje každý čtvrtek a sobotu po setmění. Uvidíte tam například Modrý samet od Davida Lynche nebo Amarcord od Federica Felliniho, a ani špatné počasí události neohrožuje, v případě potřeby se totiž vše přesouvá do vnitřního sálu.

Letní kino Pardubice

Vyhlášené pardubické letní kino se letos přestěhovalo na louku nedaleko Wonkova mostu v Polabinách. Pyšní se vstupem zdarma a hlavně promyšlenou dramaturgií, jejímž cílem je provádět veškerým děním v kinematografii. Kino tak nabízí jak artové filmy, tak dokumentární snímky nebo úplné novinky. Začíná se každý den v devět hodin večer.

Karlínská scéna Regina

A máme tu další Karlín. Letní kino v Kaizlových sadech vedle budovy Českého rozhlasu zahajuje sezonu v sobotu 16. června. Promítat se budou převážně české filmy v “odpočinkové” kategorii, ale i zahraniční snímky jako S láskou Vincent nebo Já, Tonya. Vstupné se pohybuje okolo 60 Kč.

Letní kino Špilberk

Letní kino funguje i v krásném prostředí brněnského hradu Špilberk. K plánovaným snímkům patří například Dánská dívka, Star Wars, Po strništi bos a nebo Teorie tygra. V červenci se začíná promítat v půl desáté, později v létě se čas posune na devátou. Vstupné činí 90 Kč, ale studenti mohou využít slevu. Občerstvení v areálu je samozřejmostí.

MeetFactory

Stálice pražské kulturní scény kromě galerie a koncertního sálu hostí aktuálně také promítání filmů. V prostoru vedle smíchovské továrny můžete zdarma vidět relativní aktuality jako například The Florida Project nebo veřejností oslavovaný snímek Call Me By Your Name. K tomu do ruky pivo nebo maté, a pokud zrovna neprší, skvělý zážitek je zaručen!

Foto: Prague.eu, Libor Galia, Pardubice ŽIVĚ, Informuji.cz