SPECTRE-Bond-GirlsČtyřiadvacátá bondovka s názvem Spectre si nese nejedno prvenství, po dvaceti letech se v roli M neobjeví herečka Judi Dench, ale naopak muž, herec Ralph Fines. Tím dalším, v čem Spectre mění tvář klasických filmů o agentu 007, je jeho Bond girl, tentokrát tedy spíše Bond woman…

“Neříkejte mi Bond girl, jsem přeci zralá žena. Říkejte mi Bond woman nebo Bond lady,” požádala herečka Monica Bellucci, když představovala svou roli v nové bondovce Spectre. A my souhlasíme, svým zjevem a charismatem se tahle jedenapadesátiletá herečka rozhodně nedá zařadit mezi jen tak nějaké Bond girl. Tím, že tvůrci obsadili italskou krásku Monicu Bellucci, překonali překážku ageismu, která často vládne v hollywoodských trhácích. Nová “dívka” totiž nejen oslavila jedenapadesáté narozeniny a tím se stala nejstarší představitelkou svůdnice v bondovce, ale také je o celé čtyři roky starší než představitel hlavní role Daniel Craig.

b8ba779d1887f425b6ec89c02c5e7cfe“Svět je světem mužů. To muži mají moc, ať už ve finančnictví, médiích nebo ostatních odvětvích. Mají proto pocit, že ženy mají na starosti plodit děti. Když pak zestárnou, co s nimi….Jenže to není pravda, my ženy jsme stále úžasné. To je podle mého důvod, proč si Sam Mendes vybral právě mě, zralou ženu, a tím udělal hollywoodskou revoluci,” říká herečka a dodává, že je šťastná, že stejně jako francouzské herečky Catherine Deneuve, Isabelle Huppert nebo Charlotte Rampling, dostala i ve zralém věku šanci hrát sexy role. A my si také myslíme, že je to skvělé, protože tahle žena vypadá zatraceně skvěle. O tom se mimo jiné budeme moct přesvědčit už 5. listopadu, kdy proběhne oficiální česká premiéra.