Divoká džungle: Wa Ale, Barma

Panenskou krásu před světem dosud skrytého pozemského ráje ostrova Wa Ale se nejenže podařilo zachovat, ale rovnou provdat za pětihvězdičkový komfort resortu, který lpí na respektu k okolní nedotčené přírodě národního parku Lampi Marine. Na 36 kilometrech čtverečních vlnami izolovaného ostrova můžete samozřejmě prozkoumávat džungli ve vnitrozemí, co vás ale bude přitahovat jako tyrkysový magnet, bude hladina Andamanského moře se svou faunou i florou. Do jeho vod to je pouhých pár kroků z jedné z plážových vil, ve kterých vás nebudou dělit zbytečné zdi od okolní atmosféry. Pokud byste přece jen prahli po větším soukromí, ubytujte se v jedné ze tří vil v korunách stromů. Že je možné za použití lokálních materiálů, jako je dřevo či říční kameny, postavit moderní resort, dokládá i rovnou dvojice restaurací. Ty podávají fúzi jihoasijské a středomořské kuchyně postavené na lokálních surovinách z vlastní organické zahrady a na mořských plodech z rukou rybářů využívajících pouze k přírodě šetrné způsoby rybolovu.

Nejlepší surfing: Four Seasons The Surf Club, Miami, USA

Roaring twenties a 30. léta minulé století, doba, kdy mnohým kolovalo v žilách místo krve šampaňské, a šlo především o carpe diem. Spontánnost a sofistikovanost té doby se podařilo uchovat legendárnímu The Surf Club, kde se spojily vlivy art deca, Latinské Ameriky a pověstného glamour v nezaměnitelnou DNA Miami zasazenou do živoucího organismu Four Seasons. Výhledy na vody Atlantiku přiléhající k North Beach uhranuly už autora hotelu, architekta Richarda Meiera, kjehož práci doplnil pařížský interiérový designér Joseph Dirand. Návrhář, jenž stojí za flagship butiky ikon jako Balmain, Chloe a Givenchy, se postaral o čistý moderní styl 77 pokojů, jejichž barevnou paletu sladil s tím, co můžete vidět z okna. Každá symbolizuje konkrétní element, béžová tedy písek, zelená palmové listy, modrá hladinu moře nebo nebe, cítit veškeré okolí je tedy otázka vteřin. Čtyřicet venkovních cabanas jak na pláži, tak u trojice bazénů jsou zosobněnou opulencí, které vzdává hold restaurant Le Sirenuse s geometrickými lustry a dřevem vykládanými stropy. Na pověstnou Jazz Age upomíná i Champagne bar se svou dominantou, úchvatným barem smaragdové barvy z lávového kamene tvarovaného do linií vlny.

Literární svět: The Library, Koh Samui, Thajsko

Tištěné slovo není mrtvé. Asertivní sdělení, jaké můžete vidět na rudé hladině signature bazénu, který je nepřehlédnutelnou iniciálou thajského hotelu The Library, tedy Knihovny. Majitel Kasemtham Sornsong spojil své síly s designérem Tirawanem Songsawatem a společně „napsali“ na pláži Chaweng poctu jejich lásce k domovskému ostrovu, který společně ukazují v jiném světle než jako banální turistické party místo. V suitách a studiích prostupuje konceptuální minimalistický rukopis černé a bílé energická rudá symbolizující často neuchopitelný hnací motor každého spisovatele. Mimochodem vila The Writer, ze sekce dvaceti „tajných kapitol“ a Secret Pool Villa jsou ultimátním začátkem vašeho soukromého příběhu, který v jejich zdech tvořených velkoformátovými okny na centrálním patiu u osmimetrového bazénu se slanou vodou budete chtít napsat. Jako masivní inspiraci můžete využít bílou knihovnu o 1400 dílech, která uspokojí a upokojí mysl svíranou moderními technologiemi. Tu pak dokonale osvěžíte opojnou kombinací hudby, umění a designu podávanou s jedinečnými koktejly v baru The Drink Gallery. Ani za autentickou thajskou kuchyní nemusíte daleko, ikonická fine dining restaurace The Pages podává opravdu tradiční thajské osmichodové degustační menu.