Canaves Oia Epitome, Santorini, Řecko

Že se nepočítáte mezi typ lidí, kteří by se nechali dojmout okamžikem? Pak jste ještě nenavštívili ultra exkluzivní vily Canaves Oia Epitome na řeckém kousku nebe na zemi. Santorini, zrozené z nejsilnějšího výbuchu vulkánu, vás zasáhne tak silnou energií, že obměkčí i ty nejzatvrzelejší. Aby byl váš zážitek ale vskutku nadpozemský, svěřte se do rukou klanu Chaidemenosových v rybářské vesnici Oia. Jako drahé perly zde střeží 4 vily a dvě suity s privátním vstupem na pláž, v Santorini vzácnost. Dopřejte si pár nocí v Epitome Pool Villa, v níž dokonale splynula původní bělostná kykladská architektura s minimalistickými moderními prvky, jakým je například audio systém Sonos. Uvnitř však patrně budete trávit minimum času. Jeho největší část totiž dozajista věnujete privátnímu infinity pool s lehátky přímo na vodní hladině.

Four Seasons Desroches, Seychely

Pokud vám připadají Seychely coby cílová destinace pro odpočinek v teple jako poněkud neoriginální záležitost, jistě jste ještě neslyšeli o zdejším soukromém ostrově řetězce Four Seasons. Korálový ostrov Desroches s rozlohou pouhých pět kilometrů čtverečních objímá čtrnáct kilometrů běloskvoucí písečné náruče, která se zvolna noří do odstínů tyrkysových vod Indického oceánu. Do jeho unikátního podmořského světa se ponořte v želví svatyni a obdivujte ohrožený druh želv obrovských atolu Aldabra, nebo zkrátka jen šnorchlujte podél korálů a nechte ticho pod vodou zklidnit i svůj vlastní tep. Jako lék na stresem zmožené svaly aplikujte privátní lekci aerojógy nebo sledování filmu promítaného na plátno napnuté mezi dvěma palmami přímo na pláži. Ani gastronomická stránka vaší osobnosti se nebude cítit ochuzena, vychutnat si můžete středomořskou kuchyni restaurace Claudine nebo asijsky laděné sashimi v The Lighthouse. Od ubytování nečekejte nic menšího než absolutní dokonalost Four Seasons – ať už to bude jedna ze suit s terasou, bungalov nebo villa s vaším vlastním bazénem, pocit, že jste se ocitli v tropickém ráji, bude autentický.

 

Be Tulum, Tulum, Mexiko

Na hraně. Takové spojení by mohlo evokovat spíš nepříjemnou pracovní záležitost, která vás přivede na myšlenku strávit pár dní v ústraní, přesto vás v Mexiku dokážou přesvědčit o jeho kladném významu. Poloostrov Yucatán tu na samé hranici světlých písečných pláží, karibských průzračných vod a divokých tropických pralesů ukrývá své poklady. Jednak zde najdete pozůstatky jednoho z nejkrásnějších měst starověké mayské civilizace, Tulum, a nadto objevíte ve městě, dokonale prolnutém s okolní florou, další poklad mayské riviéry, jakým je boutique hotel Be Tulum. Na šest desítek suit vzdálených pár kroků od mořských útesů na jedné straně a od přírodní rezervace Sian Ka’an na straně druhé poskytne tolik potřebný odpočinek v chladivém lněném povlečením pod lapači snů. K dispozici je kromě dvou infinity pools také Yäan Wellness Energy Spa, kde zažijete autentické mayské bylinné koupele nebo ceremoniál temazcal v parní chýši. Díky umu šéfkuchaře si v restauraci Maresias můžete vychutnat několik druhů jihoamerické speciality ceviche. Na soukromé pláži na palapě se pak při pohledu skrze střechu z palmových listů budete sotva chtít ubránit zvolání: Viva la Mexico!