Opravdu nám mobilní aplikace usnadňují život?

/ Redakce

Dříve jsme všichni měli obyčejné mobily a naprosto jsme si s nimi vystačili. Dnes už si ale bez chytrých telefonů nedokážeme představit ani minutu. Zběsile stahujeme všemožné aplikace, které nám mají usnadnit život. Není to ale někdy trochu opačně?

Messenger, What`s up a spol.

Kde jsou ty doby, kdy jsme na zprávy odepisovali prostě až se nám chtělo a nebo vůbec ne. To už ale s messengerem není možné. Pokud si tedy nechcete druhého naštvat. Když totiž vymysleli to zrádné „přečteno v …“, byl to konec jedné éry. Teď už prostě nemůžeme dělat, že jsme zprávu nedostali nebo nečetli. A ještě jedna věc. Jsme zvyklí si s ostatními vypisovat kdejakou kravinu, která se nám během dne stane a pak když se vidíme, už si pomalu nemáme co říct. Radši zvedněte telefon a ostatním prostě zavolejte. Nebo piště staré dobré smsky.

Instagram

Prohlížením si cizích fotek dokážeme strávit hodiny. Koho by nebavilo dívat se, jak mají ostatní krásné, stylové a vlastně celkově dokonalé životy. Jenže realita je často trošku někde jinde, což nám ale bohužel mnohdy nedochází. Nevím jak vy, ale já se vždycky při pohledu na ty nádherné snídaně, vysportované zadky a božské dovolené cítím tak nějak obyčejně a nudně.

Snímek obrazovky 2016-03-21 v 14.34.40

Find my friend

Jestli potřebujete neustále vědět, kde je váš přítel či kamarád, tak si ji stáhněte. Ze začátku je to možná sranda, ale po čase to nemusí být úplně příjemné. Nakonec tohle nevinné sledování může vygradovat v hádky a podezírání. Každý si zaslouží své soukromí.

Nike Training Club

V nadšení, že se sebou konečně začneme něco dělat, si aplikací na cvičení (a zdravé vaření pro jistotu taky) stáhneme hned několik. Když je opravdu využíváte, je to jistě skvělé. Často se ale stává (známe to všechny), že se na to prostě vyprdneme. A neustále koukat na upozornění je naprosto frustrující a cítíme se pak ještě hůř. Když si chcete zacvičit, tak to prostě udělejte. Ta aplikace vás k tomu stejně nedonutí.