Chablé Resort, San Antonio Chablé, Mexiko

A co vycestovat za absolutní relaxací do mexického wellness? Slovo exotický není v případě spa v latinskoamerickém Chablé Resort v srdci bohaté mexické džungle dostačující. Kde jinde prožít tradiční očistný šamanský ceremoniál Temazcal v parní „chýši“ nebo se ponořit do magické vody v Cenote, lázni vyhloubené do přírodního vápence, Mayi uctívané jako symbolický vstup do posvátného světa. V Chablé si zakládají na holistickém přístupu, čerpají ze starodávných mystických rituálů, které kombinují s moderními technikami. Každému hostovi je individuálně přizpůsobena jedna ze tří sestav procedur, takzvaných Journey. Na spa menu si vyhraďte několik hodin, díky pečlivé selekci procedur od nefritové pleťové masky přes tělový peeling Chayou s verbenou po kompresní tělovou masáž mayskými bylinami se budete cítit jako znovuzrození. Exkluzivně pojatá hacienda z 19. století na Yucatánu nabízí ale i o něco méně spirituální zážitky, můžete se zde například pustit do degustace tequilly, v Chablé mají největší privátní kolekci na světě.

Wildflower Hall, Shimla, Indie

V srdci himálajských masivů, přesněji 2500 metrů nad mořem, se skrývá perla ze sítě Oberoi, jedinečný Wildflower Hall. Více než dvacet akrů borovicových a cedrových lesů je afrodiziakem pro všechny milovníky panenské přírody. Prožijte dokonalé splynutí s majestátními himálajskými štíty ve venkovním infinity poolu a objevujte krásy nedotčené přírody na vyjížďkách na kole či v rozbouřených vodách v bezpečí raftu. Během revitalizačních procedur za použití původních staletých ajurvédských rituálů indičtí maséři uvolní každou buňku vašeho těla a uleví vyčerpané mysli. Při západu slunce za praskání polen v krbu ze zeleného mramoru pak můžete zasednout v Deluxe Suite za koloniální psací stůl, a než se váš doprovod vrátí z koupele zpět po váš bok, povolte uzdu svým literárním vlohám a věnujte papíru své vyznání. Protože i když jste na vrcholu světa, víte přece, že vrcholnou je hlavně vaše společnost.

La Sultana, Marrákeš, Maroko

Toužíte-li mít kůži orosenou nejen spalující touhou, ale i vlnami horkého exotického vzduchu, přiložte pomyslný prst na tep pulzujícího severu Afriky, v Marrákeši. Svůj vytoužený únik za teplem najdou odpůrci banálních umělých resortů u moře v nejmenším pětihvězdičkovém ryadu v maurském ornamentálním stylu s pouhými 28 suitami, který leží v srdci starého města čili mediny. Brzy ráno se vydejte do nepravidelných ulic na souk, během smlouvání o ručně šité kožené výrobky si nezapomeňte vychutnat doušek sladkého čaje z čerstvé máty. Útočiště před poledním horkem hledejte pod hladinou bazénu v centrálním patiu La Sultany, odkud se přesuňte do hammamu, prožijete bezprecedentní očistu a masáž tekutým marockým zlatem, arganovým olejem. Za soumraku se usaďte na střešní terasu s výhledem na pohoří Atlas, povečeřte tradiční tažin a zaposlouchejte se do hlasů muezzinů svolávajících věřící k modlitbě.