Fátima, Portugalsko

Při putováním Portugalskem by vás neměla mezi Lisabonem a Coimbrou minout návštěva oblíbené turistické atrakce a zároveň významného poutního místa, Fátimy. Nedaleko tohoto městečka se na začátku 20. století třem dětem údajně několikrát zjevila Panna Marie. Dnes se lidé z celého světa na toto místo sjíždějí, aby si vzniklé posvátné místo prohlédli. Projděte si krásnou baziliku Nejsvětější Trojice, venkovní prostranství před bazilikou, muzea  a následně se vydejte do blízkého Národního parku Serras de Aire e Candeeiros, kde se nachází krásný komplex jeskyní.

Santiago de Compostela, Španělsko

Výlet do severního Španělska si zpestřete návštěvou města Santiaga de Compostela, jednoho z nejpopulárnějších poutních míst na světě, které každoročně navštíví desítky tisíc lidí. Město je památkou UNESCO, tudíž stojí za to si ho projít celé. Nevynechejte prohlídku královského hospicu, benediktinského klášteru, dominikánského klášteru a samozřejmě katedrály sv. Jakuba, kde se nachází jeho ostatky, ke kterým se sjíždí lidé z celého světa. Uvidíte, že na vás dýchne jedinečná atmosféra, kterou toto místo má a třeba se rozhodnete, že příští rok vyrazíte do Santiaga pěšky i vy.

Lurdy, Francie

Na výletě do francouzských Pyrenejí se zastavte v městečku Lurdy. V roce 1858 se zde zjevila Panna Marie čtrnáctileté dívce a následně začala mít studánka léčivé účinky, které pomohly stovkám lidí se uzdravit. Dnes se zde nachází kostel a je přístupná jeskyně, kde údajné zjevení proběhlo. Nezapomeňte se zázračné vody napít z místní studánky, pokochejte se výhledem do krajiny a nevynechejte návštěvu blízké nedobytné hradní pevnosti, vyhlídky na Pyreneje Pic du Jer nebo místního národního parku. Bude to pro vás zážitek, i když vás příběhy se zjevením nechávají chladnými.

La Sallete, Francie

Až se vydáte příště do francouzských Alp blízko Grenoblu, vyhraďte si trochu času a navštivte horské městečko La Sallete, a nejen proto, že se tam prý v roce 1846 zjevila Panna Marie dětem na pastvině. Následně bylo vybudováno posvátné místo, kam se dnes sjíždějí lidé z celého světa a atmosféru mu můžeme už těžko odepřít. Kromě krásného výhledu do krajiny ve výšce 1800 m.n.m a možností prohlídky celého komplexu včetně místní katedrály můžete navštívit i místní fontánu se zázračnou vodou, která má údajně schopnost uzdravovat. To nezaručujeme, stylový výlet ale ano!