Špindlerův Mlýn zažil koncem února sportovní novinku. Konal se tu historicky první turnaj v koňském pólu na sněhu v České republice. Ten byl pořádán zakladatelem a majitelem českého pólového klubu Gill Polo. Turnaj nesl oficiální název Czech Snow Polo Masters a hostil tři týmy, které mezi sebou zápasily, tradičně nesoucí názvy svých sponzorů.

Pokud jste nikdy neviděli pólový turnaj, doporučujeme si tento zážitek dopřát. Koňské pólo totiž dnes nepředstavuje pouze sport, ale také životní styl, který vyznává čím dál větší počet lidí. Říká se, že v pólu najde každý kousek sebe – ať už odvahu, se kterou hráči sedají na koně, dokonalost, s jakou předvádějí své jezdecké dovednosti, anebo odhodlání, se kterým se pólisté snaží dostat míč do soupeřovy brány.

Historie koňského póla sahá až do antických dob a díky své honosnosti získalo přezdívku sport králů. Jde o týmový sport, ve kterém proti sobě stojí dva čtyřčlenné týmy jezdců na koních. Jejich cílem je dostat pomocí pálky míček do soupeřovy branky.

polo-43m

Profesionálně se tomuto sportu věnují pouze v několika státech, a to v Argentině, Brazílii, Anglii, Francii či Indii. I proto byl turnaj ve Špindlerově Mlýně velmi exkluzivní záležitostí a zúčastnilo se ho několik zahraničních hráčů, mezi nimi také Ameer Jumabhoy, který je ambasadorem značky La Martina. Ta působí jako oficiální dodavatel dresů pro pólové hráče po celém světě. La Martina vyrobila a dodala jedinečné dresy i pro tento turnaj. Speciální edici social polo dress, která se vztahuje k turnaji, si můžete zakoupit v prodejně La Martina v Praze Palladiu.

Foto: Archiv La Martina