Nepřipouštějí si neúspěch

Kdo jiný by ve vás měl věřit, když ne vy sami? Vizualizace je na úspěchu to nejdůležitější. Samozřejmě, že úspěch vám nespadne sám do klína, pokud ale budete věřit v to, že všechno dobře dopadne, máte na půl vyhráno. Podnikaví lidé si neúspěch nejen nepřipouští, ale nenechají se jím ani zastrašit. Spousta lidí se svého snu vzdá ještě před tím, než na něm doopravdy začne pracovat a to jednoduše ze strachu z toho, že neuspějí. To je něco, čím se podnikaví lidé nenechají omezovat.

Mají nekonečné zásoby energie

Také se někdy divíte tomu, že někteří lidé toho stíhají tolik? Jako kdyby měli na zádech baterii, která je neustále dobíjí. Jednou jsou tady a za hodinu už zase dělají něco jiného. Na tom není nic těžkého, stačí, abyste si našli to, co vás baví. Když si najdete obor, práci, aktivty, které vás budou opravdu bavit a naplňovat, budete neustále plní energie. To je něco, co podnikaví lidé vědí. Většinou dělají práci, kterou milují a proto se zdá, že nikdy nejsou unavení.

Nebojí se

Slyšeli jste už o knížce Feel The Fear And Do It Anyway (Ciť strach a přesto to udělej)? Už sám název prozrazuje, že strach by vás nikdy v ničem neměl limitovat. Cítíme ho všichni a jde jen o to, jak se k němu postavíme. Takže lidé, kteří vypadají, že se snad ničeho nebojí, nemají zázračný štít proti strachu, jednoduše umí s obavami lépe pracovat. Až budete mít příště z něčeho strach, zkuste si představit jak vám bude, až ho překonáte. Určitě se budete cítit mnohem lépe, než kdybyste to předem vzdali.

Rádi riskují

Říká se, že risk je zisk. To samozřejmě platí v určitých mezích, obecně se ale dá říci, že pokud občas trošku zariskujete a zkusíte něco nového, budete buď šťastnější, nebo zase o něco zkušenější. Občas je potřeba vystrčit hlau z ulity a zariskovat, zkusit něco nového, minimálně vás to posune zase o kousek dál. Podnikaví lidé ví, že někdy do toho prostě musí jít a čekat, co se stane.

Jsou sebevědomí

Sebevědomí je potřeba nejen pro úspěšný pracovní život. Podnikaví lidé nikdy nenechají druhé, aby jim “vyfoukli” jejich úspěch. Nemají pocit, že nejsou dost dobří, nebo že si úspěch a štěstí nezaslouží. Ví, že si ho zaslouží stejně, jako ostatní, a že dokáží cokoli, co si zamanou. To neznamená, že by ale byli zahledění do sebe. Znají svoje schopnosti ale uvědomují si i neodstatky, na kterých musejí zapracovat.

Mají cíl, ale nenechají se jím příliš ochromit

Podnikaví lidé jsou ambiciózní, nikdy ale nedovolí, aby je jejich cíl příliš zastrašil. Někdy je totiž to nejděsivější právě to, jak moc nedosažitelný se nám náš cíl zdá. Proto je dobré si ho rozdělit na několik menších, příliš se na tu “finální destinaci” nesoustředit a místo toho být teď a tady.