Nenakupujte, když máte blbý den

Určitě už vám někdy někdo poradil, že na blbou náladu nebo starosti jsou nejlepší nákupy. Ano, náladu si tím možná vylepšíte, ale jen na chvilku. Pak se totiž pravděpodobně dostaví výčitky. Zjisíte, že problém to nevyřešilo a ještě k tomu jste utratila peníze. A další blbá nálada je na světe.

8e0173e634b60605b72825078074dc7e

Chcete dlouhodobou radost? Kupujte zážitky

Na novou věc si rychle zvykneme a radost z ní máme jen chvilku, pak nadšení rychle opadne. Naopak pocity štěstí a vzrušení, které prožíváme například během cestování, trvají mnohem déle. Je to za prvé díky tomu, že se na zážitek těšíme, můžeme ho týdny plánovat, bavit se o něm a za druhé na takový zážitek můžeme dlouho vzpomínat.

tumblr_nkjhlc56q01tvuzndo1_500

Pokud budou zážitky nepříjemné, vždy si z nich můžeme udělat srandu. Ale především je můžeme s někým sdílet. A hlavně, zážitky a vzpomínky nám nikdy nikdo nevezme.

Nemusí se ale jednat pouze o cestování. Podobně na nás působí cokoliv nového se naučíme nebo zažijeme. Myslete na to především teď před Vánocemi. Kurz, sport či prodloužený víkend může být ve finále tím nejlepším, co můžete ostatním nebo sama sobě dát.

0a1a5bc8dc49c7b8812e3aab11ffdc08

Foto: Pinterest, Tumblr