Pamatujete si slavnou hlášku z filmu Marečku, podejte mi pero: “Sejdeme se na hřbitově?” I my se hřbitovy začneme. S těmi Olšanskými. Přestože většina z nás se na hřbitov vydává pouze na Dušičky, či zapálit svíčku ve dne výročí úmrtí, Olšanské hřbitovy je dobrý nápad navštívit téměř kdykoli. Za slunných dnů jsou idealní ke klidné a romantické procházce uprostřed rušné Prahy, při zatažené obloze si zde můžete díky hrobovému klidu užít pravou podzimní depresi. Tak jako tak se po návštěvě budete chtít zahřát či poveselet. Proto pojďme na zastávku, už jede tramvaj 10 nebo 16 a hurá kousek níž, do srdce Vinohrad na Šumavskou a z ní do Bullerbynu. Ne, nemyslíme vesničku z pera Astrid Lindgren, ale stylový podnik s neobyčejnou nabídkou nápojů a neobyčejně příjemnou obsluhou. V tomto baru si můžete vybrat od jídla přes víno až po speciální koktejly.

A na Vinohradech ještě zůstaneme. Pokud nemáte co číst, nebo jen chcete doplnit knihovnu nějakou krásnou a kvalitní knihou, vydejte se do Book Therapy kousek od Náměstí Míru. Najdete zde knihy o všem. O designu, architektuře, módě, životním stylu, fotografii, umění, erotice, zahradnictví i vaření. Navíc je vše zasazeno do krásného prostoru, který doplňuje usměvavá obsluha.

Že vám vyhládlo? S tím si nedělejte těžkou hlavu. Naopak, zkuste tu Lehkou. Správně Lehká hlava, nejlepší vegetariánská restaurace v Praze. Také jste už na ní zapomněli? Naštěstí je zde pořád vše při starém. Jídlo, které si všechna ocenění rozhodně zaslouží, a různé zdravé variace, také pivo a dobré víno. Přes poledne si je ale lepší zarezervovat stůl.

No a pokud se chcete zase trochu odlehčit, vyrazte okolo Mánesu k Tančícímu domu a na Karlovo náměstí, kde najdete fitness John Reed, o kterém jsme již psali. A ani se nemusíte bát, že vám zavřou před nosem. Mají otevřeno 24 hodin denně.

A až si dáte do těla, dejte si zase i do břicha. Za sportovní výkony, nebo prostě jen tak, je třeba se odměnit. A kde najdete nejlepší zákusky, chlebíčky, kafe a dortíčky? U Myšáka! Tato prvorepubliková cukrárna, která udělala dort i k osmdesátým narozeninám tehdejšího prezidenta Masaryka, je nyní pod správou Ambiente, takže snad ani nemusíme pokračovat ve výčtu, co všechno je tu dokonalé. Především kafe a indiánek!

Skoro stejně dokonalé, jako víno v Bokovce v Dlouhé. A tam taky končíme. Podzim je třeba si užít, nebo přepít.