“Pokrok nezastavíš.” A s vývojem technologií a posunem doby vpřed se mění i přístup ke vztahům. Jen málokdo se dnes ve dvaceti vdá, pořídí si dítě, najde lásku na celý život, půjčí si na byt, autem dojede na dovolenou k moři a prožije život našich rodičů. Možná, že i právě proto mají mileniálové přístup ke vztahům jiný. Tradiční model rodiny Husákových dětí, nebo jejich starších sourozenců, tak můžeme dnes vidět jen v Manželských etudách Heleny Třeštíkové. Představa, že před dvaceti lety byli naši rodiče v našem věku a už měli rodinu, je pro mnohé strašidelná. Minimálně.

Neformální sex

“Randění je tak ojedinělé, že mileniálům přijde úplně ujeté až nechutné. Místo toho mají například studenti přátelství a skupiny, které uspokojují jejich emocionální potřebu. Sex na jednu noc je pro ně pak čistě fyzická záležitost.” Říká profesor Cronin z americké Boston College.

Mladí lidé dnes nemají čas na vztahy a navíc svět plný nepřeberných možností, jakoby je od toho úplně sváděl. I tak 63 % mužů a 80 % žen z průzkumu na již zmíněné Boston College tvrdí, že by si raději našli plnohodnotný vztah. Jednou.

Svoboda podvádění

Dnešní mladí lidé také podle průzkumů mnohem více podvádějí své partnery. Ve vztahu se cítí svázáni a neustálá potřeba svobody je v 7 z 10 případech důvod k podvádění.  Dalším důvodem k podvádění je pak uvedený alkohol a potřeba momentálního vzrušení.

Neschopnost nebo absence potřeby mít vztah, může být daná i pozdějším dospíváním. Nebo neschopností si někoho najít. Každopádně za většinou singles mileniálů stojí touha mít v budoucnosti klidný partnerský život. A kde je vůle, tam je cesta.