Motivace číslo jedna

Nejprve je důležité získat motivaci pro váš trénink. Jak ji získáme? Začneme tím nejdůležitějším a to tréninkovým plánem – sepsáním cviků včetně počtů opakování a sérií (a dalších metod). Pokud máte předem připravený plán, motivace na trénink se zvýší a také zabráníte možnosti, kdy díky únavě svůj trénink „odfláknete“ a pokaždé dáte do tréninku maximum. Doporučuji si sepsat také své sportovní cíle, které budou také hnacím motorem, proč jít na trénink. Pokud patříte mezi začátečníky, doporučuji oslovit fitness trenéra, který vám nejen pomůže se sestavením tréninkového plánu, ale také se může stát vašim osobním trenérem a být motivací každý trénink. Těsně před tréninkem shlédněte nějaké fitness motivační video a po cestě do posilovny si zapněte svou oblíbenou, rychlou hudbu a uvidíte, že motivace bude až až.

Spvávné jídlo

Před tréninkem je také klíčové správné poslední jídlo, které může také velmi ovlivnit kvalitu vašeho tréninku. Jídlo by mělo být lehce stravitelné, proto by nemělo obsahovat vysoké množství tuků, naopak by se mělo skládat z bílkovin a sacharidů (ideálně komplexních, které pro tělo budou dlouhodobější zdroj energie než sacharidy rychlé). Jaké jídlo by to mohlo být? Například ovesné vločky s proteinem nebo větší pokrm – rýže s kuřecím masem.

Sauna nebo solárium

Pokud vám to čas a finance dovolí, doporučuji navštívit saunu nebo solárium před tréninkem. Vaše tělo se prohřeje, tím se zahřejí i svaly a váš trénink bude o to kvalitnější.

Sportovní outfit

Možná vás překvapí, jak oblečení může ovlivnit kvalitu tréninku, ale věřte mi, že může. Pokud vyrazíte do posilovny v novém sportovním outfitu, budete se líbit, váš trénink bude „sebevědomější“ a do tréninku dáte všechno.