Nepodceňte přípravu

Zkontrolujte si předpověď počasí a tomu přibližte to, co si s sebou zabalíte. Zároveň si již při přípravě na cestu zkuste promyslet, na jaké aktivity se chystáte.

Vytvořte si seznam

Udělejte si seznam, kde si sepíšete všechno, co si s sebou chcete vzít a následně vyškrtávejte to nepotřebné. Intuitivním balením (na poslední chvíli) totiž mnohdy zabalíte více, než je potřeba.

Sbalte si variabilně

Zabalte si věci, které jsou variabilní, a kterými můžete dobře doplňovat další kusy oblečení. Například zvolte trička tak, aby se vám hodila k sukni, šortkám ale i k dlouhým kalhotám. A vzpomeňte si na minulou dovolenou, nepotřebujete jich deset. Stejně se akonec většinou sahá k oblíbeným osvědčeným kouskům.

Méně je více

Místo 3 párů boty si vezměte dvoje pohodlné. Dovolená přece jen není o co nejlepších módních kombinacích, ale o objevování a odpočinku, tak se snažte spojit styl s komfortem. Náš tip: Nezapomeňte, že volné místo v kufru se vám při zpáteční cestě bude hodit!

Mějte na paměti

Balte efektivně, s rozumem a hlavně s vyhlídkou toho, že případný prostor navíc jistě zaplníte při nakupování různých dárků (i pro sebe). V neposlední řadě se vám s méně věcmi bude lépe cestovat!