Self-help books, které vám opravdu něco dají

/ Redakce Foto: hey-woman.com

Self-help books, motivační knihy, jsou v poslední době nezbytnou součástí knihoven všech mileniálů. Pokud i vy patříte k těm, kteří jsou k podobným knihám skeptičtí, vybrali jsme pro vás ty, které vám opravdu mohou změnit život, když jim dáte šanci.

Fenomén self-help books, motivačních knih, je přítomen už dlouho, v poslední době ale zažívá opravdu boom.

Kdo nikdy nečetl alespoň jednu knihu, která slibuje, že díky ní změníte sebe, svůj život, získáte nové znalosti a dovednosti a budete mnohem úspěšnější, ten nejspíš nežije v moderní společnosti. Úspěchem jsme totiž v posledních letech opravdu posedlí, a tak se osobní rozvoj stal nezbytnou součástí životů nás všech.

Pokud jste byli až doposud k podobným knihám skeptičtí, vybrali jsme pro vás několik knih, kterým byste měli dát šanci, možná vám totiž život opravdu změní. Minimálně se díky nim dozvíte něco zajímavého.

7 zvyků skutečně efektivních lidí

Všichni chceme být především co nejefektivnější, produktivní a úspěšní. Pokud chcete mít sebe a svůj život pod kontrolou, tahle knížka by vám neměla chybět.

Jak získávat přátele a působit na lidi

Bestseller z dvacátých let minulého století za téměř století své existence dokázal, že s lidmi je to vlastně stále stejné. Hledat si přátele a získávat lidi na svoji stranu je umění, které vám tahle knížka pomůže ovládnout.

Tajemství

Mnohými zatracovaná kniha. Pokud jste ji ještě nečetli, zkuste jí dát šanci. Ano, najdete v ní i pár nesmyslů a klišé. V mnohém jí ale musíme dát za pravdu.

14 000 důvodů ke štěstí

Pokud občas zapomínáte na to, že štěstí je v maličkostech a že život je fajn, kupte si tuhle motivační knížku, dejte si jí na noční stolek a jednou za čas ji otevřete. Zjistíte, že štěstí je především ve vaší hlavě.

Ukaž co děláš

Jestli se pohybujete ve světě umění a toužíte se “nechat objevit”, pak jste na správné adrese. Tahle knížka vám ukáže, jak svoji kreativitu ukázat a otevřít světu.

Emoční inteligence 2.0

Protože v dnešním světě je nesmírně důležité, umět pochopit ostatní. Emoční inteligence je jedna z nejdůležitějších složek inteligence pro spokojený život. Tahle kniha vás naučí, jak být o něco vnímavější a citlivější vůči okolí.