Poznejte své chyby

Znát své slabé stránky, přijmout je a přiznat je sobě i okolí vám neuvěřitelně uleví a dodá sebevědomí. Všichni máme slabé stránky a snažit se je zakrývat je unavující. Následkem toho pak drobné nedokonalosti narostou v hlavě do obřích rozměrů. Vyložte karty na stůl, uleví se vám!

Zjistěte, co vás opravdu baví

Najít si koníčky a aktivity, které vás opravdu baví a víte, že si díky nim dokonale vyčistíte hlavu, je pro spokojený život jedna z nejzásadnějších věcí. Takže objevujte a hledejte, choďte na různé lekce a eventy. Nikdy nevíte, co nového objevíte.

Buďte si jistí svými silnými stránkami

Stejně důležité, jako znát své slabé stránky, je i uvědomění si těch silných. Dobře vaříte? Máte smysl pro humor? Jste dobří posluchači? Všechno se počítá, napište si to na svůj pomyslný list dobrých vlastností a když se budete cítit pod psa, vzpomeňte si, co všechno vám jde a na co můžete být pyšní.

Najděte chvíle, kdy jste opravdu šťastní

Milujete výšlapy do hor a stanování nebo třeba výstavy či rána v dobré kavárně? Zjistěte, ve kterých momentech jste opravdu šťastní, kdy se cítíte být sami sebou a kdy je vám nejlépe. Co máte v takových chvílích v hlavě, kde jste a s kým? Rozpoznejte momenty obyčejného a opravdového štěstí a snažte se je vyhledávat co nejčastěji.

Naučte se správně stravovat

Jídlo není jen prostředek pro zahnání hladu. To, co jíme, má obrovský vliv na kvalitu našeho života. Přemýšlejte, jaká strava vám vyhovuje, a jak vlastně vaše tělo reaguje na různé druhy potravin. Hledejte si to své. Čím dříve se naučíte dodržovat zdravý a vyvážený jídelníček, tím lépe. Vaše tělo vám řekne, co je pro něj nejlepší, tak ho poslouchejte.