Naplánujte si vše do posledního detailu

Detaily myslíme i předpověď počasí na jednotlivé dny a víkendový program. Ano, přesně tak. Jen díky tomu se vám v kufru neocitne dvacet kousků oblečení s komentářem “kdyby byla zima”. Představte si každý den a společně s ním naplánujte vaše outfity. Uvidíte, že si v klidu vystačíte s jedním svetrem namísto pěti. Stejně tak se ujistěte, zda váš hotel nabízí fén. Je přeci zbytečné ho tahat sebou.

Vrstvěte

Umění vrstvit je skvělé. Nejen, že vaše outfity budou působit stylově a promyšleně, ale také se díky němu naučíte kouzlit i z naprostého minima kousků. A to rozhodně oceníte nejen vy, ale i ten nejmenší kufr.

Užitečné miniatury

Máte doma sbírku testerů z různých časopisů? Skvělé! Na prodloužený víkend se vám budou rozhodně hodit. Jednorázové sáčky rozhodně nezaberou tolik místa, jako klasické balení krémů či šamponů. Pozor, pokud máte citlivou pleť, vyvarujte se testování novinek. A raději si přelijte váš oblíbený šampón či krém do malé lahvičky. Nechcete přece strávit víkend s vyrážkou.

Zapomeňte na klasické skládání

U malého kufru, nebo tašky se počítá každý centimetr! Oblečení proto neskládejte, ale rolujte do válečků. Ty pak naskládejte těsně vedle sebe. Uvidíte, kolik místa tím ušetříte. Oblečení bude navíc bez pomačkání a nevzhledných skladů.