Prokrastinace vládne světu. Většinu úkolů děláme na poslední chvíli, ale nějak je prostě splníme. Horší je to ale s odkládáním věcí, na které žádný deadline neexistuje.

Třeba na život. Pokud si sami nestanovíme hranice, pak se nám špatně určuje chvíle, kdy bychom už měli začít něco dělat. Ale i tak, deadline, který si stanovíme sami, často nemá takový účinek jako ten, který nám dá někdo jiný.

Takže jak si konečně splnit sny a přestat ztrácet čas?

1) Přestaňte se bát

Strach je zabiják snů. Nesmíte zapomínat, že se bojí všichni, není nikdo, kdo by o sobě někdy alespoň na chvilku nepochyboval, nebo by se nebál. Jak strach co nejrychleji překonat? Jen si vzpomeňte, jak skvěle jste se cítila, když jste naposledy strach překonala. Vyhýbat se věcem kterých se bojíme totiž vůbec ničemu nepomáhá, naopak to výrazně snižuje kvalitu našeho života.

2) Vytvořte si plán

Ale opravdu ho dodržujte. Napište si všechny krátkodobé i dlouhodobé cíle, vše si rozepište na jednotlivé malé kroky. Například přestěhovat se do Francie můžete rozdělit na mnoho malých kroků. První může být naučit se dobře francouzsky, další našetřit dost peněz, třetí jet se podívat tam, kde byste chtěla bydlet, a tak dále.

3) Riskujte

Risk je zisk. A riskovat se vyplácí. Nemáte totiž co ztratit. Když se to povede, skvělé, pokud ne, alespoň jste se něco nového naučili. A to je často také první krok k úspěchu. Takzvané “fuck-upy” jsou stejně důležité jako úspěchy, protože nás toho často naučí mnohem více, než když se nám daří. Takže věřte svojí intuici a jděte do toho.

4) Neřiďte se názory ostatních.

Opravdu si myslíte, že ostatní znají vás a váš život lépe než vy? Rozhodně ne. Nenechte je proto, aby váš život řídili. Nejlepší je, když budete vědět, že za svoje nezdary si můžete sami, nebudete tak moct nikoho vinit a budete se muset chopit odpovědnosti a problémy vyřešit.

5) Neporovnávejte se s ostatními

To částečně souvisí s bodem číslo 4, každý člověk je originál, každý má za sebou něco úplně jiného. Srovnávat se s ostatními je jednoduše to nejhorší, co můžete udělat. Soustřeďte se na sebe a na svojí životní cestu. Dělejte to, co chcete vy a ne to, co si myslíte, že byste měli. To je jediná cesta, jak dosáhnete štěstí, jinak se budete trápit celý život. Nikdy totiž nebudete nikým jiným, tak se pořádně snažte být tou nejlepší verzí sebe sama.

6) Vizualizujte

Viděli jste filmu The Secret nebo Změňte svůj život? Jestli ano, pak nejspíše víte, o čem je řeč. Pokud na podobné věci nejste, jedno si zapamatujte. To, co do světa vysíláte, se vám vrátí. To věděly už naše prababičky. Když si budete věřit a budete si představovat všechny ty skvělé věci, co byste chtěli, jednou se vám prostě splní. Že je to hloupost? No, jedno je jisté,  z přemýšlení o špatných a negativních věcech vám určitě nebude lépe a ničemu tím nepomůžete. Takže si honem běžte udělat moodboard přání.