Chystáte se na dovolenou a plánujete si konečně skutečně odpočinout? Jenomže, znáte to, zavolá kolega a vy mu zkrátka nedokážete říct ne a to účetnictví mu jednoduše po emailu pomůžete vyřešit. Mobil, počítač a další elektronické zařízení vám nedovolí úplně zmizet.

Na těch pár dní u moře se většina z nás těší (a šetří) celý rok a tak si je rozhodně nesmíte nechat zkazit prací ani starostmi. Musíte těch pár dní využít jak nejvíce to půjde! Nestresujte se, přečtěte si dobrou knihu, jezte, pijte, choďte ven a nic neřešte.

Nejlépe si totiž odpočinete tak, že si úplně vyčistíte hlavu.

Jak tedy letos skutečně vypnout?

 1. Všechno vyřešte než odjedete

  Než sednete do letadla směr volno, vyřešte všechno, co by vás mohlo na dovolené obtěžovat nebo o čem byste musela přemýšlet. Ten poslední týden před odjezdem více pracujte a dejte všechno, co půjde, do pořádku. Dovolenou si pak opravdu užijete a navíc na vás nebudou čekat nepříjemné úkoly po návratu.

 2. Vypněte elektroniku

  Jakmile udeří hodina, kdy vám začíná dovolená, smažte si z telefonu Messenger, Instagram, Gmail i Facebook. Zablokujte čísla, která nechcete zvedat. Všem oznamte, že budete na dovolené a jestli vám něco potřebují, musí to stihnout dokud jste doma, pak už mají zkrátka smůlu.

 3. Žádný počítač

  Že ho potřebujete na filmy a seriály? Ale kdepak. Nechte ho pěkně doma a s sebou si raději vezměte knihy a časopisy, na které jste přes rok neměla čas. Počítač má totiž většina z nás spojený s prací a ta, jak známo, na dovolenou nepatří.

 4. Pohyb

  Pokud přes rok pohybu moc nedáte, napravte to na dovolené. Běžte se každé ráno projít po pláži, proběhnout podél moře nebo zajděte do hotelové posilovny. Po ležení na pláži to bude příjemná změna. Zkuste se vymanit ze stereotypů, které máte zažité přes rok a udělejte něco nečekaného.

 5. Neřešte nic

  Neřešte práci, vaší postavu, ani to, kolikátý den už na dovolené jste. Buďte teď a tady, vypněte, dělejte jen to, co se vám chce a bez výčitek. Soustřeďte se na to, jestli je vám dobře právě v tuto chvíli.