Také tak milujete ten pocit, když v rukou držíte nový diář, který nádherně voní a je plný čistých, bělostných stránek? Máte jich k dispozici více než 365 a můžete je zaplnit svými plány, nápady a přicházejícími úspěchy. Nadšení vést si vše skutečně pečlivě ale často postupně opadá a udržovat si diář poctivě je s každým týdnem těžší.

Jak na to, aby vás jeho vedení bavilo a hlavně, abyste to vydrželi celý rok se stejným zápalem, jako prvních pár týdnů (či dnů)? Máme pro vás pár ověřených tipů, jež jsme si zamilovali, a můžeme zaručit, že fungují opravdu skvěle.

Prvním krokem je samozřejmě vybrat si stylový diář, na který se budete se zalíbením dívat celý rok. Uvidíte, že organizace vašeho času pak bude mnohem příjemnější.

Náladová mozaika

Sledovat svou náladu během celého roku je nejen zajímavé, ale dozvíte se také spoustu nového o sobě. Kdy je vám nejlépe, kdy naopak nejhůře a co nebo kdo ovlivňuje, jak se cítíte? Na první stránky diáře, kde je výpis dnů v roce, si napište, jakou náladu vyjadřuje která barva a pak si dělejte kolečka či čtverečky okolo každého dne v příslušné barvě.

Můžete si také ohraničit dny do do barevných rámečků, vznikne vám pak mozaika zabarvená vašimi náladami. Na jednotlivé stránky si ke dnům napište, čím to bylo. Když to vydržíte delší dobu, uvidíte, jak se vaše pocity během roku proměňují.

Týdenní souhrn

Na konci každého týdne si napište seznam věcí, které chcete udělat během následujících sedmi dní. Můžou to být úplně malé úkoly, jako jít běhat, na box, jíst více zeleniny nebo si vyjet na výlet. Všechno, co se vám povede, si postupně vyškrtejte. Když budete mít na splnění daných plánů a úkolů jen týden, existuje mnohem větší šance, že je opravdu uděláte ihned a stihnete toho tedy mnohem více.

Zvyky pod kontrolou

Učíte se nový jazyk nebo jste začali běhat? Chcete více číst nebo mít konečně six-pack? Narýsujte si do diáře tabulku, do které si všechny aktivity zapíšete. Budete tak lépe sledovat, jak se vám daří je plnit. Po každém dni, kdy se vám podaří  danou aktivitu naplnit, si udělejte puntík. Když uvidíte, jak se vám daří a dny do řady přibývají, nebude se vám chtít úspěšnou řadu přerušit.

TIP: Skvěle funguje, když si jednou týdně do diáře na následující dny napíšete, jaké aktivitě se zrovna chcete věnovat či co byste si rádi splnili. Když úkol uvidíte napsaný, bude se vám hůře ignorovat a tím pádem máte větší šanci ho splnit.