wallpaper_calendar_horizontal_green_rattan_w1000pxStylová tapeta
Barevný nástěnný kalendář je důmyslně vymyšlenou tapetou. Lepí se za pomoci vody, která aktivuje lepidlo a za rok je zase jednoduše sundáte. Zobrazeny jsou na něm měsíce den po dni s prostorem pro poznámky. Jeho design je jednoduchý a přesto hravý a to se nám moc líbí. (www.allthefruits.bigcartel.com, € 20.00)

cmyk2Vtipné lístky
Neuvěřitelně vtipný kalendář CMYK Color Swatch s retro nádechem trhacích lístků v kině, vytvořil designér Peter von Freyhold. Jedná se o blok papírů v přesných cmykových barvách, takže ideální pro grafiky a všechny, kdo chtějí barevnou přesnost. Na každém listu papíru je zobrazen jeden týden a každý den je odtržitelným samostatným kouskem, takže na konci dne prostě odtrhnete a schováte do přiložené krabičky. Budete tak mít přehled nejen o tom, jak vám dny ubíhají, ale také o tom, co jste kdy dělali. (www.slanted.de, € 39,80)

Screen shot 2015-12-02 at 11.49.38 PMRetro tabule
V poslední době jsou tabule neskutečně in doplňkem do interiéru. A proto se nám líbí i tabulový týdenní kalendář, který můžete používat doslova věčně, nebo dokud vám neodpadne od omítky. Sami si do něj dopisujete jak dny, tak datum a je zde velký prostor pro poznámky a úkoly, takže se bude hodit i opravdovým workoholikům. (www.fugu.cz, 640 Kč)

3051416-slide-s-5-366-days-of-typography-the-calendarPro milovníky typografie
Typografie je úžasně kreativní obor, který je jistě zajímavý nejen pro grafiky a designéry. Nás doslova nadchl kalendář Typodarium 2.016, který svému majiteli každý den servíruje nové a nové typografické zpracování. Je to jakýsi průřez historií písma a na zadní straně každého listu představujícího jeden den, jsou detaily a zajímavosti o jednotlivém písmu. Výhodou kalendáře je to, že se vám nemůže nikdy omrzet. (www.slanted.de, € 19,80)

Screen shot 2015-12-03 at 12.49.30 AMKulturní diář
Kulturní diář Papelote není žádnou novinkou, přesto pro příští rok prošel inovací a nám se líbí ještě víc. Kalendář obsahuje pěkně srovnané kulturní akce na celý rok, které jsou pro tentokrát přílohou, takže už nebudete muset sáhodlouze hledat co se kdy kde bude dít. Stejně tak nebudou chybět doporučení redaktorů webu kulturissimo.cz a ani o designové nálepky majitelé nepřijdou. Navíc dostanou díky designérkám Táně Martincové a Heleně Kopecké více prostoru pro své plánování. (www.papelote.cz, 350 Kč)

Zdroj foto: Archiv firem