Svátky v pohybu. Kam v Čechách na lyže?

/ Redakce Foto: Isic.cz, dolnimorava.cz, H&M

Vyčítáte si, že jste snědla moc salátu nebo cukroví? Nebo se vám prostě nechce zůstávat ve městě? Vybrali jsme pro vás několik lyžařských středisek, každé specifické nečím jiným. Tak hurá z bláta do sněhu!

Rokytnice nad Jizerou

Malé Alpy v Čechách nabízí lyžařská střediska v Rokytnici nad Jizerou. Najdete zde totiž nejdelší sjezdovky u nás. Ta nejdelší vede z Lysé Hory v Rokytnici a nabídne vám nepřetržitý více než tříkilometrový sjezd s převýšením 650 metrů. Celou jízdu tak můžete sledovat panorama Podkrkonoší. Podobně dlouhé sjezdovky najdete už jen na Černé hoře nebo v jesenických Koutech. A pokud vás lyžování přestane bavit, můžete se vydat na výlet do nedalekého Českého ráje.

Špindlerův mlýn

“Špindl” asi známe všichni z médii vyhlášených večírků, víte ale, že se zde na sjezdovce ve Svatém Petru několikrát konal Světový pohár v lyžování? Zdejší černá sjezdovka má sklon až 62 %. A pokud se sem vydáte, můžete si být jistí, že zde některou z českých celebrit rozhodně potkáte. Těšit se můžete i na předsilvestrovskou párty 30. prosince. A pro gurmety rozhodně doporučujeme navšítiv Bakchus – Steak Restaurant & Cafe nebo SAVOYA restaurant & lounge.

Dolní Morava

Na Dolní Moravu se vydávají turisté nejen v zimě, ale díky “Stezce v oblacích” i přes rok. Navíc zde najdete nově postavenou horskou chatu v rustikálním stylu, ze které uvidíte až na Králický Sněžník. V hotelu Vista si navíc můžete od všeho odpočinout v jejich wellness světě.