Něco upečte nebo uvařte

Zkuste si najít nějaký skvělý recept, který jste už dlouho chtěla vyzkoušet, a pusťte se do toho! Něco vytvářet rukama je to, co mnohým z nás v digitální době chybí.

Pozvěte kamarády

Až budete mít hotovo, pozvěte si své nejbližší a všechno s nimi snězte. Tyhle příjemné večery doma u skvělého jídla jsou na zimě snad to nejlepší.

Sauna

Sauna je v chladných dnech prostě naprostá záchrana. Benefity? Hezčí kůže, zdravější tělo, větší odolnost vůči nemocem.

Posilovna

Máte už dlouho permanentku a ještě jste nebyla v posilovně? Endorfiny z cvičení vám pomůžou přežít i ty nejchmurnější dny. Vzpomeňte si jak vám je po cvičení super a vyražte! Navíc, budete mít nejen lepší náladu, ale také hezčí postavu (samozřejmě) a to za to stojí.

Jóga

Pokud nejste zrovna největší fanoušci posiloven, zkuste třeba jógu nebo piltaes. Jsou stejně efektivní jako posilování v posilovně.

Knihy

Čtěte co nejvíce to jde! Alespoň skvěle využijete dlouhé večery. Naše tipy? Pokud hledáte kvalitní českou prózu, zkuste třeba Marie a Magdalény od Lenky Horňákové-Civade nebo Hanu Aleny Mornštajnové. Pokud jste fanoušci sci-fi, doporučujeme bestseller Temná Hmota od Blakea Crouche a pokud vás baví non-fiction, určitě si kupte Opuštěnou společnost od Erika Taberyho.

Něco nového do bytu

Nejspíše teď budete doma trávit o něco více času než v létě. Což je trochu na nic, ale inspirujte se u Skandinávců, kteří vypilovali umění být doma na maximum. Kupte si proto něco hezkého do bytu, ukliďte, zapalte svíčky a užijte si pořádné hygge.

Kreativní chvíle

Potřebujete domů nový obraz, nebo chcete někoho obdarovat originálním dárkem? Zkuste něco nakreslit. Kupte si plátno a barvy a jděte na to. Pamatujte, že nikdo není dokonalý a nebuďte na sebe tak přísní, pokud máte pocit, že neumíte malovat. Na tom nezáleží, důležité je, aby vás to bavilo.

Nebo keramika

Jestli vás plátno a barvy nebaví, zajděte si na lekce keramiky a vyrobte si třeba vázu! Uvidíte, že si tak dokonale vyčistíte hlavu.