12096134_898320433549731_7900922658313804893_nDesignblok a jeho svoboda
Už tento čtvrtek začíná svátek pro všechny milovníky designu a módy, Designbloku s mottem “SVOBODA”, jehož je Iconiq.cz mediálním partnerem. Ve dnech 22.-27. října se můžete těšit na nespočet vystavovatelů a instalací, středobodem Designbloku je ovšem Škoda Design Runway, prostor v Průmyslovém paláci, který je navržen designérským oddělením ŠKODA Auto. Zde se uvede každý den jiný živý program, přehlídky, performace i speciální projekce a my se na to moc těšíme.

UMPRUM slaví 130 let
Designu a módy není nikdy dost a tak si nenechte ujít prezentace studentských prací na UMPRUM v rámci oslav jejího 130 výročí, které probíhají od 22. do 27. října.

40_x9kpgtm097_Kate-Oina-Plamitzerov-i-3Ikonická recyklace na 120 minut v Praze
Ve čtvrtek 22. října od 11 do 13 hod. proběhne v prostorách galerie Českého centra Praha prezentace projektu studentů UMPRUM, ateliéru Design oděvu a obuvi Liběny Rochové, s názvem Ikonická recyklace. Právě tato výstava, která v Praze bude k vidění jen 120 minut, zaujala už v Tokiu, New Yorku a dále poputuje například do Vídně. Jedná se o projekt, jež iniciovala přední rakouská módní odbornice Dr. Elisabeth Längle, a ve kterém si studenti vyzkoušeli jaké to je, převzít post kreativního ředitele v ikonické značce, jako je Donna Karan, Saint Laurent a podobně. Úkolem bylo vystihnout identitu dané značky a vhodným způsobem ji posunout vpřed a přinést novou myšlenku.

stazista1444653963V kině se Stážistou
Dlouho očekávaný film Stážista, kde hlavní role ztvárňují Anne Hathaway a Robert De Niro je konečně tu. Svou premiéru si odbude 22. října a je opravdu na co se těšit.  A o čem film z módního prostředí je? Hlavním hrdinou je sedmdesátiletý vdovec, který využije příležitosti nejít do důchodu a místo toho se vrátit do aktivního života, stane se stážistou módního webu, jež vede Anne Hathaway. Herečka asi nejvíce spojována s filmem Ďábel nosí Pradu, se tak opět vrací do prostředí módy, ale tentokrát na druhou stranu, tedy za šéfovský stůl.

11_mademoiselle_prive_exhibition_saatchi_gallery_london_pictures_by_olivier_saillant_hd_v650x433Chanel v Londýně
Minulý týden zahájil návrhář Karl Lagerfeld v Londýně velkolepou výstavu Chanel s názvem „Mademoiselle Privé“, která probíhá do 1. listopadu a nachází se v Saatchi Gallery.  Zachycuje cestu napříč historií Chanel, osobnost Coco Chanel i samotného Karla Lagerfelda, nechybí ikonické kousky, doplňky i šperky, jako je kolekce Bijoux de Diamonts z roku 1932. Vše ještě doplňují fotografie modelek, hereček a osobností, které byly nafoceny v bytě Coco Chanel.

Zdroj foto: Archiv