Cittymapper

Plánujete navštívit jedno ze světových velkoměst nebo se v nich na vaší cestě na pár dní zdržet? Pak se vám aplikace Citymapper bude jistě hodit. Díky ní budete mít ve svém telefonu nejen mapu města, ale především celý plán veřejné dopravy a samozřejmě možnost naplánovat si cestu hromadnou dopravou včetně odjezdů a příjezdů. Díky Citymapper se vám už nestane, že byste nevěděli, kde se nacházíte a najít nejbližší zastávku bude hračka. Citymapper vám usnadní pohyb po městě a nezabloudíte s ní ani v Londýně či v Barceloně. Jen potřebujuete připojení k internetu.

Packpoint

Je pro vás balení na dovolenou noční můra? Vyzkoušejte aplikaci Packpoint, která vám poradí, jak si na vaši dovolenou zabalit. Provede to na základě několika informací – kam jedete, kdy a za jakým účelem. Následně vám budou nabídnuty aktivity, které byste ve vámi vybrané destinaci mohli dělat a poté už získáte seznam věcí, které byste si měli sbalit. Packpoint bere v potaz i aktuální předpověď počasí a seznam všech věcí můžete samozřejmě sdílet i s dalšími spolucestujícími. Aplikace je zatím pouze v angličtině.

Spendee

Česká aplikace, která za vás udělá přehled o tom, za co utrácíte, se jmenuje Spendee. S aplikací je opravdu jednoduché pohlídat si finance na cestách. Stačí si zapsat každý nákup a hned máte přehled o tom, jak ovlivněný je váš celkový budget. Aplikace se dá navíc propojit s kreditní kartou. Po návratu z dovolené si pak celkový rozpočet můžete zanalyzovat a zjistit, kolik jste průměrně utratili za den nebo za co padlo nejvíc peněz. Výhodou je, že své útraty můžete dokumentovat i v jiných měnách. Spendee tak dá vašemu cestovnímu utrácení řád a třeba díky této aplikaci něco ušetříte.

XE Currency

Peníze jsou pro jakoukoliv cestu důležité. V mnoha případech ale potřebujete i jinou měnu, než jsou jen eura nebo dolary, což nemusí být pro každého jednoduché. Navíc se musíte v nové měně zorientovat. Jak na to, abyste se nenechali obrat? Pořiďte si aplikaci XE currency, díky níž budete znát vždy ten nejaktuálnější kurz na trhu. V kombinaci této aplikace s tipem na dobrou směnárnu pak máte o poctivost postaráno. Potřebujete jen připojení k internetu. Šťastnou cestu!