Útěk do divočiny, John Krakauer

Žánr: dobrodružný, cestovatelský

Dílo Johna Krakauera vypráví fascinující příběh podle skutečnosti o 22letém mladíkovi, který se rozhodne zavrhnout svá studia a vydá se na putování po vlastní ose na Aljašku. Autor sleduje mladíkův osud, jenž vyústí tragédií. Přestože příběh nemá šťastný konec, kniha je velice čtivá a pro milovníky silných lidských příběhů a nespoutaných duší ideální. Náš tip: Pokud máte rádi knihu Na cestě od Jacka Kerouaca, bude se vám zcela jistě líbit i Útěk do divočiny.

Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky, Favilli Elena, Cavallo Francesca

Žánr: biografie

Inspirativní čtení o výjimečných ženách z minulosti i současnosti, které změnily svět nebo se nějak zapsaly do dějin. Kniha je vhodná nejen pro mladistvé, ale i pro všechny, kdo mají rádi životní příběhy a inspirují se druhými. Příběhy navíc zdobí krásné ilustrace od žen – ilustrátorek z celého světa. Máte-li rádi silné ženy, historii a rádi se vzděláváte, tak už víte, co si sbalit na dovolenou.

Žítkovské bohyně ( Kateřina Tučková)

Žánr: román

Bestseller uznávané české autorky a ideální kniha na dlouhou cestu, když se naplno ponoříte do příběhu a necháte prostě plynout čas. Příběh Dory Idesové a jejího pátraní po svých předcích a bájných Žítkovských bohyních, kde se míchají prvky reálných historických faktů s fikcí. Věřte, že vás napínavý příběh zcela pohltí a budete ho chtít přečíst na jeden zátah. My jsme to tak měli!

Bílá velryba (Herman Melville)

Žánr: světová literatura, klasika

Klasické dílo, které své uznání získalo téměř padesát let po svém prvním vydání a stalo se bestsellerem. Kniha pojednává o rybářské lodi, jejíž posádka chce ulovit obrovského bílého vorvaně (Moby Dicka), polemizuje o lidském údělu, smyslu života a nesmyslných cílech, za kterými se společnost žene. Máte-li rádi čtení, nad nímž můžete přemýšlet a jste fanoušci klasické literatury, je vaše volba jasná.

Mnich, který prodal své ferrari (Robin Sharma)

Žánr: duchovní, motivační

Kniha s duchovní a psychologickou tématikou nese název Mnich, který prodal své ferrari. Jedná se o příběh amerického právníka, který se ocitl na pokraji smrti a rozhodne se vzdát se kariéry. Poté se vydává na duchovní cestu do neznámých indických končin. Kniha vás navede na myšlenky o smyslu života, hledání životního cíle a možná i odpoví na otázky, jak hledat životní štěstí. Ideální čtení, pokud si chcete odpočinout i psychicky.