Letní Kino před Klubem Cross

Crossclub je jedinečně koncipované multikulturní centrum, které nabízí skutečnou kříženinu kultur, žánrů a přístupů uprostřed pražských Holešovic. Již dlouhá léta je nedělitelnou součástí pražské kulturní sítě respektovanou nejen v Čechách, ale i v zahraničí. Zároveň jde o podnik, který nabízí sám o sobě podívanou. Jeho fascinující futuristický design se spoustou podivných předmětů vytvořil a stále znovu vytváří František Sádra Chmelík a jeho tým.

Během léta před ním vzniká i letní kino, které hraje pravidelně zadarmo každou středu večer. Nemusíte se bát ani přeháněk, pokud počasí filmům nepřeje, přesouvá se kino do vlastní kavárny klubu a tím i umocňuje zážitek z filmu.

 

Stalin

Hlavní činností kulturního centra Stalin je prezentace lokální mladé kultury, kterou pod kyvadlem od května do září dostává prostor v rámci multižánrového projektu Monument festival. Jeho součástí je zejména prezentace živých projektů pražské hudební scény, promítání dokumentů a filmů z české i zahraniční produkce a sportovní akce či výtvarné projekty.

Mimo hudební akce tu nalezneme každý čtvrtek i letní kino, které stojí za to navštívit i díky impozantnímu výhledu na noční Prahu.

 

1435mm/Nákladové nádraží Žižkov

Od roku 2016 provozuje Národní filmový archiv v prostorech kulturní památky prostor pro kulturu 1435mm. V tomto industriálním prostředí probíhají v teplých měsících výstavy, koncerty, projekce v letním kině v kolejišti a další kulturní akce. Zároveň zde naleznete bar Pragotron, který má otevřeno každý den od 12:00 do půlnoci. Za film se zde obvykle platí okolo 60,- ovšem zážitek pak máte k nezaplacení!