Také vám Instagram dokáže zkazit dovolenou, výlet nebo jiné zážitky? Máte pocit, že to, kde jste a co děláte nikdy není dost dobré, a že někde jinde někdo jiný určitě dělá něco mnohem zajímavějšího? Pak nejspíš trpíte FOMO.

Máte super den, ale jakmile se podíváte na Instagram svojí oblíbené influencerky, hned máte pocit, že to, co děláte vy, je vlastně nuda? Strach z toho, že o něco přicházíme, nám dokáže zkazit i ty nejlepší zážitky a není to nic příjemného.

Bojovat s FOMO se může zdát nemožné, my ale máme recept na to, jak se ho rychle zbavit. Všechno je to jen o tom, jak se na věci podíváte.

Uvědomte si, že všichni jsme jenom lidi

Všichni jsme lidi, dokonce i Brad Pitt nebo Chiara Ferragni. To, co na sociálních sítích vidíme, je jen maličký zlomek z celého jejich života/dne. I oni dělají normální věci, stejně jako my. Nemůžou spát, jsou unavení, vypadají hrozně, jsou nemocní, jsou sami a pochybují. To je úplně normální pro nás všechny. Tak se netvařme, že se to některých z nás netýká. Protože jak říká Ellen Degeneres, podobností je mezi lidmi mnohem více, než rozdílností.

Štěstí pramení zevnitř

Pokud někomu závidíte to, že neustále cestuje, pamatujte, že k tomu, abyste byli šťastní, nemusíte jet až na kraj světa. I lidi s tím nejzajímavějším životem mohou být nešťastní. Štěstí je stav mysli a je jedno, jestli sedíte u jezera v Českém Krumlově nebo u azurového moře v Karibiku. Pokud jste nešťastní, je jedno, kde budete. A hlavně, nejdůležitější jsou lidi, které v životě máte.

Nesuďte něčí život jen podle těch nejlepších momentů, které sdílí

Lidi nesdílí to, jak sedí celý den v kanceláři, bolí je hlava, stojí v zácpě, jedí k večeři instantní nudle na gauči a sledují u toho televizi. Takové momenty jsou ale součástí životů nás všeh, i těch nejslavnějších herců a hereček, modelek a dalších lidí se zdánlivě dokonalým životem.

Važte si všeho, co máte

Všechno je to o perspektivě. Važte si toho, co máte. Nesrovnávejte se. Nikdo nemá všechno, i když se vám to tak zvenčí může zdát. Určitě toho máte spoustu, kvůli čemu můžete být šťastní, tak to neberte jako samozřejmost. Každý den si dejte chvíli a zamyslete se nad tím, co vám právě teď dělá radost a za co jste opravdu vděční. Určitě je takových věcí spousta.

Je to tak trochu lež

Až vás příště zase rozhodí fotografie dokonalých a šťastných lidí na sociálních sítích, vzpomeňte si na to, že to nemá se skutečností nic společného. Přiznejte si, že i vy jste na Instagramu nebo Facebooku kolikrát zalhali. Bylo vám na nic, ale na Instagram jste dali krásnou fotografii a k ní popisek ve smyslu, že vám nikdy nebylo lépe a jak se máte super. Ostatní to dělají úplně stejně.